FIFA 21 Ultimate Team - zawodnicy

Gracze zrobili śledztwo. Pracownik EA zamieszany w psucie FIFA 21?

0 komentarzy

Gracze FIFA 21 mają dobre powody, aby się wkurzyć. Jeden z pracowników EA rzekomo handluje kartami do Ultimate Team.

Sieć obiegły informacje głoszące, że pracownik Electronic Arts handluje bardzo rzadkimi kartami do FIFA Ultimate Team. Deweloper liczy sobie za nie bardzo pokaźne sumki i gracze mocno zaniepokoili się całą sytuacją.

Pracownik EA rzekomo sprzedaje karty FUT do FIFA 21

Sprawa wyszła na wierzch dzięki śledztwu użytkowników Twittera. Dotarli oni do sprzedawcy i przeprowadzili prowokację, w skutek której złapali go na gorącym uczynku.

Sprzedaż odbywa się w umiarkowanie podejrzany sposób. Handlarz prosi graczy o nazwę ich konta, a po otrzymaniu wpłaty przesyła zamówienie. Brzmi standardowo, ale warto mieć na uwadze, że przedmiotem handlu są wyjątkowo rzadkie przedmioty. Ich zdobycie poprzez rozgrywkę zajęłoby okropnie dużą ilość czasu.

Incydent zdobył ogromny rozgłos i dość szybko dotarł do uszu wydawcy. Electronic Arts odniosło się do kontrowersji w profesjonalny sposób. Firma prowadzi dochodzenie w tej sprawie i obiecuje, że postara się jak najszybciej rozwiązać problem. Nieuczciwego pracownika czekają spore konsekwencje.

Jesteśmy świadomi krążących w naszej społeczności zarzutów związanych z przedmiotami do FIFA 21 Ultimate Team.
Trwa dokładne dochodzenie, a jeśli stwierdzimy niewłaściwe postępowanie, podejmiemy szybkie działania.
Chcemy, aby było jasne – tego typu zachowanie jest niedopuszczalne i w żaden sposób nie pochwalamy tego, co rzekomo miało miejsce.
Rozumiemy, że to wywołuje obawy o niesprawiedliwy balans w grze i rywalizację. Będziemy informować społeczność, gdy sytuacja stanie się dla nas jaśniejsza.

– komentuje EA dla VideoGamesChronicle

Sprawa jest o tyle poważna, że takie praktyki mocno zaburzają balans. Gracze decydujący się na zapłatę kilkuset lub nawet tysiąca dolarów zyskują bardzo rzadkie przedmioty. Dobrze, że EA szybko zabrało się za rozwiązanie problemu.

Skandale to nie nowość dla graczy FIFA 21

Najnowsza FIFA budzi zresztą wyjątkowo sporo kontrowersji. Zlatan Ibrahimović stwierdził niedawno, że EA nielegalnie wykorzystuje jego wizerunek. Do akcji dołączyło paru znanych piłkarzy, jednak sprawa dość szybko ucichła.

Sama gra również wzbudziła wiele emocji. FIFA 21 debiutowała z wieloma problemami, co nie umknęło uwadze recenzentów. Pierwsze oceny gry nie zachwycały, choć liczne aktualizacje nieco poprawiły jej stan.

Ogromna popularność gry niesie ze sobą sporą odpowiedzialność. Każda, nawet najmniejsza kontrowersja odbija się szerokim echem wśród graczy. Electronic Arts chyba już nas do tego przyzwyczaiło.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się