Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 21 – pierwsze recenzje gry nie zachwycają

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje FIFA 21. Choć wielu graczy patrzyło przychylnie na nową odsłonę kultowej serii, to recenzenci nie kryją rozczarowania.

Seria FIFA od kilku lat delikatnie mówiąc nie zaskakuje niczym nowym. Gracze narzekają na ogromną powtarzalność i nachalną promocję mikropłatności, a nowa odsłona cyklu raczej tego nie zmieni.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje FIFA 21:

  • Forbes – 8.25/10
  • Gamespot – 8/10
  • GameInformer – 7.75/10
  • IGN – 7/10
  • GameMag – 7/10
  • DualSHOCKERS – 6.5/10
  • Gameblog – 6/10

Recenzenci chwalą grę za drobne zmiany poprawiające komfort grania, jednak produkcji klasycznie obrywa się za odcinanie kuponów i małą ilość nowości.

Problematyczny okazuje się być także tryb Ultimate Team, który ma działać bardzo źle. Co więcej, mikrotransakcje wciąż wykazują objawy pay-to-win i są dość natrętne w trybie wieloosobowym. Choć nie powinno to nikogo dziwić, to wciąż irytuje wielu graczy.

Dodatkowo pod ogniem krytyki znalazł się silnik gry, który według niektórych jest już dość przestarzały i potrzebuje odnowienia lub całkowitej zmiany.

Na szczęście nowa FIFA to nie tylko znane problemy. Recenzenci pochwalili produkcję za dość małe, ale faktycznie zauważalne zmiany w trybach Volta i Kariera, które pozytywnie wpływają na zabawę.

Nawet jeśli FIFA 21 nie przyniosła oczekiwanych przez wiele osób zmian, to wydaje się być po prostu… kolejną FIFĄ. Fani serii będą pewnie bawić się bardzo dobrze, a osoby znudzone powtarzalnością nie mają raczej do czego wracać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się