Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 21 – Ibrahimović twierdzi, że EA nielegalnie używa jego wizerunku

Znany piłkarz twierdzi, że jego wizerunek znalazł się w FIFA 21 bez zgody. Zlatan Ibrahimović rozpoczyna śledztwo wobec EA Sports.

Seria FIFA jak co roku nie uniknęła kontrowersji. Grze obrywa się za dalsze odcinanie kuponów oraz nachalne mikrotransakcje, a w trakcie zabawy łatwo natknąć się na kuriozalne błędy.

Okazuje się, że nie tylko gracze mają problem z FIFA 21. Zlatan Ibrahimović – piłkarz drużyny AC Milan – udostępnił na Twitterze post oskarżający EA Sports o wykorzystywanie wizerunku bez jego zgody.

To poważny zarzut, który mógłby zagwarantować Zlatanovi spore odszkodowanie. Jest jednak jeden detal, o którym piłkarz najwyraźniej nie wie, a powinien.

AC Milan jakiś czas temu podpisało z EA Sports umowę, która pozwala na użycie skanów twarzy zawodników klubu w grze. Jak to możliwe, że „Ibra” nic o tym nie wie? Cóż, da się to wytłumaczyć na kilka sposobów, ale jedna spekulacja fanów zdaje się być szczególnie interesująca.

EA niedawno podpisało lukratywny kontrakt z Davidem Beckhamem, który stał się twarzą okładki next-genowego wydania FIFA 21. Być może Ibrahimović zwęszył okazję do podpisania podobnego kontraktu. Oczywiście to tylko teoria, ale jedno jest pewne – piłkarz doskonale wiedział, że jego wizerunek pojawia się w grach od wielu lat.

Co ciekawe, do kontrowersyjnego śledztwa w sprawie EA przyłączył się również Gareth Bale, który… zdobił swoją twarzą okładkę FIFA 14.

Nikt dokładnie nie wie czemu akurat teraz piłkarskie sławy zdecydowały się na zainteresowanie się swoimi wirtualnymi wizerunkami. Sprawa jest rozwojowa i zapewne wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się