FIFA 17 dostanie nowy system inteligencji zawodników, czyli…

Czego się spodziewać po tej nowości?

EA Sports zastosuje w FIFA 17 system aktywnej inteligencji i jak czytamy na oficjalnej stronie dewelopera, będzie on dokonywał nieustannej analizy ustawienia obu zespołów i w konsekwencji zwiększy aktywność piłkarzy bez piłki oraz zmieni sposób poruszania się, reagowania i podejmowania decyzji przez zawodników.

Teraz każdy zawodnik analizuje odległość od rywali oraz ilość dostępnego miejsca, aby lepiej oceniać możliwości wyprowadzenia ataku. Gdy gracz jest przy piłce, partnerzy z zespołu będą widzieli, czy możliwe jest podanie do nich, i wybiegali na pozycję albo szukali lepszej możliwości pokazania się do podania – podkreślono na stronie FIFA 17.

Elektronicy zaznaczają, że bardziej inteligentni zawodnicy oraz ich większa aktywność w sytuacjach bez piłki stworzą nowe, kreatywne sposoby rozbijania szyków obronnych rywali. Dostajesz wiele nowych sposobów kontrolowania sposobu konstruowania akcji — skoordynowane wybieganie na pozycję kilku piłkarzy jednocześnie, markowanie rajdów, wymienianie się pozycjami i wzywanie kolegów do pomocy to tylko niektóre z licznych możliwości – zaznacza producent.

Miejmy nadzieję, że w praktyce sprawdzi się to równie dobrze jak w teorii. Przypominamy, że FIFA 17 zadebiutuje 29 września na PC oraz konsolach PlayStation 3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. W przypadku blaszaków oraz konsol obecnej generacji tytuł napędzi silnik Frostbite i co ciekawe, dostaniemy po raz pierwszy w historii serii FIFA kampanię fabularną.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

57 Shares
Share57
+1
Tweet