EA tworzy piłkarską karciankę? Gra ma nawiązywać do Ultimate Team

Karcianka od EA?
Mobile Newsy

Plotka głosi, że Electronic Arts pracuje nad nową grą w klimatach piłkarskich. Ma to być karcianka, na dodatek docelowo dostępna na urządzeniach mobilnych. Całkiem możliwe, że gra będzie nawiązywać do trybu Ultimate Team, choć mocniej skupi się na aspektach kolekcjonerskich, aniżeli zręcznościowej rozgrywce. Tak ma to miejsce w przypadku pecetów i konsol.

Karcianka od Electronic Arts

Gry z kolekcjonowaniem kart bardzo często wpasowują się do gatunków pozornie zupełnie niepasujących. Praktyka pokazuje jednak, że motyw zbierania kart idealnie sprawdza się nie tylko w grach fantasy, ale również np. w produkcjach sportowych. Przykładem jest seria FIFA, czy od niedawna EA Sports FC 24. Okazuje się, że Electronic Arts pracuje nad grą dedykowaną zbieraniu kart, która również ma być skupiona na piłce nożnej.

Rzeczona karcianka miałaby zostać grą mobilną, w której gracze losują karty, kontrolują swoje drużyny i starają się zbliżyć do bramki przeciwnika. Zapewne rywalizacja nie byłaby stricte zręcznościowa, a może bardziej przypominałaby coś w rodzaju Gwinta z Wiedźmina lub Hearthstone od Blizzarda.

Wiemy o tym za sprawą wniosku patentowego. Patent szczegółowo opisuje mobilną grę karcianą, gdzie gracze kontrolują drużyny złożone z kart reprezentujących najlepszych piłkarzy. Gra pozwoli wykorzystywać różne rodzaje kart, takie jak karty atlety, karty akcji i karty efektów. Nie jest jasne, jak karty mogą być nabywane, ale istnieją podobieństwa do innych mobilnych gier karcianych. Stawiamy, że nie zabraknie płatnych paczek o różnej zawartości.

Czy jest to przepis na sukces? Gracze lubią karty, a takie z piłkarzami to już w ogóle. Istnieje szansa, że na rynku mobilek pojawi się nowy, duży gracz.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie