FIFA 2K25 nadchodzi? To będzie konkurencja dla EA Sports!

FIFA 23 nie urazi ego słabszych graczy. Można wyłączyć krytykę
Newsy

Rynek gier piłkarskich, choć budzi zainteresowanie graczy, nie oferuje zbyt rozbudowanej konkurencji. Okazuje się, że ten stan rzeczy może się wkrótce zmienić. Jeżeli do tej pory narzekaliście na serię FIFA i najnowsze EA Sports FC 24, to mamy dla was dobre wieści. Za swoją grę piłkarską ma zabrać się 2K, które podpisało stosowną umowę z piłkarską organizacją o charakterystycznej nazwie.

Nowa FIFA nadchodzi. To dzieło 2K

Nazwa FIFA w świecie gier wideo kojarzy nam się z kultową serią gier wideo o piłce nożnej. Poszczególne odsłony były tworzone przez EA Sports, jednak po wielu latach stan rzeczy uległ zmianie. Drogi deweloperów i znanej organizacji rozeszły się, a najnowsza odsłona serii, czyli EA Sports FC 24 nie miała już kultowego elementu w nazwie, zachowując jednak licencje na kluby piłkarskie, nazwiska zawodników i rozgrywki. Okazuje się, że rośnie im właśnie konkurencja.

W sieci pojawiła się informacja o porozumieniu na linii 2K i FIFA w sprawie stworzenia nowej gry z nazwą organizacji piłkarskiej w tytule. Znani deweloperzy, którzy mają w portfolio m.in. tytuły o koszykówce teraz zabiorą się za stworzenie pełnoprawnej gry piłkarskiej. Co ciekawe, do jej premiery pozostać ma relatywnie niewiele czasu, bo poinformowano, że tytuł pojawi się jeszcze w tym roku.

Trzeba przyznać, że to dobra wiadomość. Na rynku zawsze powinna być alternatywa, a seria od EA Sports nie za bardzo miała jakąkolwiek sensowną konkurencję. Pozostaje trzymać kciuki za sukces projektu 2K.

Źródło: eurogamer.net

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie