Nowa FIFA w drodze. Licencję mógł przejąć wielki wydawca, EA ma konkurencję

FIFA może dostać nową grę od 2K Games | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

Na ten moment na polu gier piłkarskich pozostało jedynie EA Sports FC. FIFA ma jednak powrócić i bardzo możliwe, że za sprawą 2K Games.

Electronic Arts po wydaniu FIFA 23 zdecydowało się nie przedłużać licencji na wykorzystywanie dobrodziejstw Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Wiemy jednak, że nowa gra pod tym szyldem powstaje. Teraz pojawiły się przesłanki, że za jej stworzenie odpowiada 2K Games.

Nowa FIFA od 2K Games

Już jakiś czas temu Gianni Infantino informował, że federacja zamierza przygotować nową grę „dla każdej dziewczyny i chłopaka”. Wszystko dlatego, że nowa umowa z Electronic Arts nie doszła do skutku. „Elektronicy” skupili się po wielu latach na rozwijaniu własnej marki, EA Sports FC. Pierwsza jej część cieszy się dużym zainteresowaniem, ale nic w tym dziwnego. W końcu nie ma praktycznie konkurencji na tym polu.

Niegdyś komputerowe kopanie w gałę podyktowane było serii FIFA i EA oraz PES od Konami. Gdy Japończycy zrezygnowali z tego cyklu i wydali eFootball 2022, w zasadzie przekreśliło to szansę na jakąkolwiek sensowną konkurencję dla EA. Niby nowa odsłona wygląda lepiej, ale to nadal nie to samo. I być może w tej kwestii coś się w końcu zmieni.

Wiarygodny informator Kuraksis napisał na Twitterze delikatną „aluzję” do tego, że prawa do wykorzystania licencji FIFA miało przejąć 2K Games. Producent znany jest w wielu popularnych gier sportowych, m.in. z cyklu NBA 2K i WWE 2K, ale niespecjalnie mogli pochwalić się grami piłkarskimi. Wykorzystanie licencji federacji mogłoby nie tylko przynieść im sporą liczbę potencjalnych fanów, ale i zwiastuje sporą rewolucję w gatunku piłkarskich gier sportowych.

Oznaczałoby to, że gracze w końcu dostaną większy wybór, a i EA nie powinno spać spokojnie. Oczywiście nadal nie wiemy, czy te informacje są prawdziwe. Istnieje jednak pewna doza prawdopodobieństwa, że tak. W razie czego wrócimy do tematu, gdy tylko pojawią się nowe szczegóły w tej sprawie. Warto dodać, że pogłoski o współpracy 2K Games i FIFA krążą w sieci od dłuższego czasu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie