FEAR dostanie remake? W 2023 roku ma ukazać się niezapowiedziane odświeżenie horroru

FEAR otrzyma remake w 2023 roku? Przecieki o powrocie horroru
Newsy PC PS5 Xbox Series

DuskGolem, popularny “horrorowy” insider twierdzi, że w 2023 roku ukaże się remake IP związanego z horrorami. Internauci uważają, że chodzi o FEAR.

DuskGolem to znany insider, którego kojarzyć można z growymi horrorami. Do tej pory już co najmniej dwa razy “zawieszał” swoją insiderską działalność, ale średnio mu to wychodzi. Najwyraźniej stwierdził, że skoro w końcu wieloletnie plotki o nowym Silent Hill się potwierdziły, zainteresowanie wokół jego przecieków jest większe.

FEAR Remake i to w 2023 roku?

Niedawno na jego Twitterze pojawiła się ciekawa nitka wiadomości dotyczących powrotu kolejnej marki horrorów. Ktoś zaufany zdradził mu, że w 2023 roku ukazać się ma niezapowiedziany remake marki horrorowej. Ta ponoć “nie dostała żadnej nowej części od 10 lat”.

Jest niezapowiedziany remake marki gier horrorów, która nie miała nic nowego od 10+ lat, który wychodzi w przyszłym roku, a ktoś był na tyle uprzejmy, by mnie o tym poinformować. Początkowo nie miałem zamiaru nic mówić, ale właściwie nie mogę przestać o tym myśleć. Nie sądzę, że dostanie dużo miłości od mediów głównego nurtu gier, poza zaskoczeniem, że jest to remake, ale myślę, że niektórzy fani horrorów będą naprawdę szczęśliwi z tego powodu.

– uważa DuskGolem

Później zauważa, że skoro data premiery została przewidziana na 2023 rok, to zapowiedź może być wkrótce. Osobiście, o ile powyższe plotki są prawdą (pamiętajcie, aby za bardzo nie dawać wszystkiemu wiary), stawiałbym na zapowiedź już w ten piątek, w trakcie The Game Awards 2022. Insider nie poruszył już tematu, poza jednym tweetem, który wywołał falę spekulacji.

W kolejnej wiadomości stwierdził, że się… pomylił. Dopiero po fakcie dowiedział się, że ta marka faktycznie otrzymała grę w ciągu ostatnich 10 lat, ale nie była ona w ogóle popularna. Skoro DuskGolem sam nie zdawał sobie sprawy z jej istnienia, raczej chodzi o coś niszowego albo… coś, co już nie funkcjonuje. Na Reddicie zaczęło pojawiać się mnóstwo spekulacji. Jedni uważają, że chodzi o serię Siren, inni uważają, że to Clock Tower, a jeszcze inni podkreślają, iż najbardziej do tego opisu pasuje… FEAR.

Albo coś jeszcze innego…

Seria oficjalnie zakończyła się w 2011 roku wraz z premierą F.3.A.R. Inplay Interactive w 2014 wydało jednak FEAR Online, czyli sieciową wersję strzelanki grozy. Tytuł, niestety, nie interesował prawie nikogo, a serwery wyłączono w 2015 roku z powodu braku nowej zawartości. Gra zginęła w pomrokach dziejów, dzięki czemu wiele osób uważa, że DuskGolem mówił właśnie o tej marce. Nie pasuje mi tylko “mało miłości od mediów głównego nurtu”, skoro to IP było niegdyś bardzo popularne.

Osobiście stawiałbym (oprócz FEAR, które brzmi całkiem prawdopodobnie) na… Obscure. Pamiętajcie jeszcze ten cykl “bliźniaków” Silent Hill? Dziś mało kto o nim wie, niegdyś również nie cieszył się aż tak wielkim zainteresowaniem, ale to były naprawdę udane dwie części. Seria również nie otrzymała “głównej gry” od 2008 roku, lecz w 2013 wyszło Final Exam. Side-scrollowa platformówka, choć osadzona w tym samym uniwersum, nie była zbyt popularna ani nawet szczególnie udana. No i ta marka nie była bestsellerem, więc “główny nurt” również niekoniecznie interesowałby się aż tak jej odświeżeniem. To również dobrze pasowałoby do przecieków DuskGolema.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie