Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Microsoft zainteresowany przejęciem Warner Bros. Interactive [POGŁOSKA]

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, na nowych konsolach moglibyśmy zobaczyć starcie Spider-Mana (PS5) z Batmanem (Xbox Series X).

W sieci lądują kolejne niepotwierdzone informacje odnośnie sprzedaży Warner Bros. Interactive. Już jakiś czas temu branżowe media donosiły, że firma jest wystawiona pod młotek, a wartość transakcji może wynieść nawet 4 miliardy dolarów.

Dotychczas wśród zainteresowanych podmiotów czających się na Warner Bros. Interactive wymieniano trzy korporacje – Electronic Arts, Activision oraz Take-Two Interactive. Teraz – według serwisu The Information – do tego grona dołączył Microsoft.

Wspomniany portal nie ujawnia nic więcej pisząc jednie, że otrzymał takie info z dwóch niezależnych źródeł.

Przypominamy, że Warner Bros. Interactive posiada sporo zespołów deweloperskich, które odpowiadają za takie marki, jak Batman: Arkham, Harry Potter czy Mortal Kombat.

Choć informacja o zainteresowaniu Microsoftu przejęciem nie jest potwierdzona, to wielce prawdopodobna i w sumie logiczna. Amerykanie mogliby w ten sposób bardzo wzmocnić własne zespoły Xbox Game Studios i konkurować z Sony. Co byście powiedzieli np. na starcie Spider-Mana (PS5) z Batmanem (Xbox Series X)?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się