Wiadomo, ile mniej więcej zajmie przejście Far Cry 5

Dla Was to wystarczająco?

Far Cry 5 zadebiutuje w polskiej wersji językowej (napisy) 27 lutego 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One X oraz komputerach PC. Jeśli zamierzcie sięgnąć po kolejną odsłonę słynnej serii Ubisoftu i zastanawiacie się, na ile czasu Wam starczy, oto odpowiedź.

Drew Holmes, który jest głównym scenarzystą Far Cry 5, na łamach serwisu Gamingbolt wspomniał, że kampania fabularna nowej odsłony potrwa tyle samo, co w poprzednich częściach. Zakładając, że Far Cry 4 oraz Far Cry 3 można było przejść w czasie od 20 do 30 godzin (w zależności od stylu rozgrywki), przy piątce również powinniśmy zamknąć się w tym przedziale.

Jak zatem widać, w przypadku czasu gry, rewolucji w Far Cry 5 nie uświadczymy.

Takie podejście do kooperacji może zniechęcać do wspólnego grania

Właściwie od zapowiedzi Far Cry 5 wiadomo, że w grze znajdzie się tryb kooperacji dla dwóch graczy. Ubisoft nie dzieli się informacjami na jego temat, lecz w sieci wylądowały nowe szczegóły, choć niezbyt optymistyczne.

Jak donosi serwis Gamestar, kooperację będziemy mogli rozpocząć w dowolnym momencie rozgrywki, czyli przyłączymy się do kolegi, który np. poprosi o pomoc w ciężkiej sytuacji. Wówczas kolega zgarnie doświadczenie i zaliczy progres w fabule, a my otrzymamy… satysfakcję.

Niestety, osoba pomagająca nie otrzyma nic, ponieważ postęp będzie zapisywany jedynie u osoby zapraszającej nas do rozgrywki. Trochę szkoda i trochę zniechęca do współpracy…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.