Emulacja PlayStation 2 na PS4. Sony potwierdza!

Wygląda na to, że już wkrótce na obecnej konsoli od Sony odpalimy morze klasyków.

Koniec domysłów i spekulacji! – Pracujemy nad wykorzystaniem technologii emulacji PS2, aby przenieść gry z tej konsoli na obecną generację. Nie mamy nic więcej do powiedzenia w tej chwili – zdradzil serwisowi Wired rzecznik prasowy Sony.


Choć to tylko dwa krótkie zdania, to w zupełności wystarczają, by zacząć zacierać ręce w oczekiwaniu, aż Sony publicznie ogłosi dobrą nowinę. Doskonałą ku temu okazją będzie oczywiście impreza PlayStation Experience 2015, którą zaplanowano na dni 5-6 grudnia.

Co ciekawe, według doniesień ekspertów z Digital Foundry, już teraz emulowanie gier z PS2 prawdopodobnie działa na PlayStation 4. Chodzi konkretnie o tytuł Star Wars: Bounty Hunter, który jest jednym z klasyków dodawanych w wersji cyfrowej do gwiezdnowojennego zestawu z PlayStation 4.

Jak zauważają specjaliści Digital Foundry, bardzo możliwe, że wspomniana gra nie została skonwertowana na PlayStation 4, lecz korzysta właśnie z technologii emulacji systemu PS2. Ma o tym świadczyć choćby to, że po włączeniu tytułu widzimy nie tylko logo starszej konsoli, lecz również informację o zapisie stanów gry na karcie pamięci (Memory Card). DF zaznacza przy tym, że Star Wars: Bounty Hunter odpalone na PS4 wygląda o wiele ładniej niż na PlayStation 2.

Zresztą, sami spójrzcie na poniższym materiale od Digital Foundry:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

214 Shares
Share214
+1
Tweet