Roblox na PlayStation nadchodzi! Znamy datę premiery

Roblox na PlayStation
Newsy PS4 PS5

Już w kolejnym miesiącu posiadacze konsol Sony będą mogli rozpocząć zabawę na wyjątkowej platformie. Roblox na PlayStation pojawi się już niedługo.

Na konsole Sony zmierza wyjątkowa produkcja. Z jednej strony to gra, z drugiej swoista platforma, ponieważ jej użytkownicy pokazali już, co potrafią na niej stworzyć. Oczywiście nie chodzi tu o Minecraft, a Roblox na PlayStation. Według najnowszych informacji gra ukaże się na PlayStation 4 już 10 października 2023 roku.

A co z wersją na PlayStation 5? Posiadacze konsoli najnowszej generacji również będą mogli pobawić się w tym wyjątkowym świecie. Nie wiadomo, jednak kiedy dokładnie. Wydaje się, ze debiut Roblox na PS5 nastąpi w tym samym miesiącu. Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego gra wydana w 2015 roku dopiero teraz zawita na sprzęt Sony?

Roblox na konsolach Xbox pojawił się 8 lat temu, debiutując też na PC, Androidzie i iOS. Sony było jednak od początku sceptycznie nastawione do tego tytułu. Wszystko z uwagi na wieloosobowy charakter rozgrywki i społeczność graczy, którą stanowiły głównie dzieci i osoby nieletnie. To sprawiło, że japońska firma miała duże wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa dzieciaków na serwerach. Teraz zmienili zdanie.

Co może być powodem takiej decyzji? Na pewno ogromna popularność Roblox. Tytuł gromadzi na serwerach (wg. Tima Sweeneya z Epic Games) nawet 250 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Dla porównania Fortnite to “zaledwie” 70 milionów aktywnych graczy. Roblox to prawdziwy gigant i nic dziwnego, że Sony zdecydowało się mieć go u siebie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie