Najczęściej pobierane gry na PlayStation. Sony pokazało ranking

PlayStation i najpopularniejsze gry cyfrowe
Newsy PS4 PS5

Jakie były najpopularniejsze gry na PlayStation w 2023 roku? Jeżeli chodzi o te pobierane z PS Store, to mamy dla was odpowiedź. Sony opublikowało kilka rankingów z podziałem na poszczególne platformy. Przedstawiają one te produkcje, które gracze najczęściej pobierali w formie cyfrowej. Teraz mamy kolejny dowód na to, że królują u nas strzelanki, gry sportowe… i nie tylko.

Najpopularniejsze gry na PlayStation w 2023 roku

Styczeń się jeszcze nie skończył, dlatego nadal mamy trochę czasu na podsumowywanie 2023 roku. O takie pokusiło się Sony, udostępniając rankingi najpopularniejszych gier PlayStation w formie cyfrowej. Które produkcje najchętniej pobieraliśmy na dyski naszych konsol? Zestawienia różnią się, zależnie od regionu świata. Firma przygotowała podwójne tabele, w których z jednej strony mamy USA i Kanadę, a z drugiej Unię Europejską. Widać wyraźnie, że np. pod względem gier sportowych, nasze gusta się różnią.

Oto najpopularniejsze cyfrowe gry na PlayStation 5 w 2023 roku:

USA i KanadaEU
Hogwarts LegacyEA SPORTS FC 24
Call of Duty: Modern Warfare IIIHogwarts Legacy
Marvel’s Spider-Man 2Call of Duty: Modern Warfare III
Madden NFL 24Grand Theft Auto V
NBA 2K24Marvel’s Spider-Man 2
STAR WARS Jedi: SurvivorFIFA 23
Baldur’s Gate 3Baldur’s Gate 3
Diablo IVDiablo IV
EA SPORTS FC 24STAR WARS Jedi: Survivor
Mortal Kombat 1Assassin’s Creed Mirage

Chociaż oba zestawienia mają sporo elementów wspólnych, to kilka gier cieszyło się w Europie większym powodzeniem, niż w USA czy Kanadzie. Przykładem może być EA Sports FC 24, czy choćby GTA V — ta produkcja w przypadku USA i Kanady znalazła się na 20. miejscu, które nie zostało zawarte w powyższej tabeli.

PS4 i VR — kto królował w PS Store?

To jednak nie koniec, bo przecież część z nas grywa jeszcze na PlayStation 4, a także posiada zestawy VR. W przypadku starszej konsoli Sony, najpopularniejszymi tytułami w Europie były:

  1. EA SPORTS FC 24
  2. Minecraft
  3. Red Dead Redemption 2
  4. GTA V
  5. FIFA 23

Zobacz: Przyszłość gier to chmura?

To jednak nie koniec, ponieważ Sony pozwoliło nam wgłębić się w najchętniej pobierany gry na PS VR 2 i PS VR. W pierwszym przypadku w obydwu rankingach król był jeden — gra Pavlov. Jeżeli chodzi o starszy sprzęt, to w USA na pierwszym miejscu znalazł się Beat Saber, a w Europie Job Simulator.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie