Elex II - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Elex II na rozgrywce. Oby twórcy nie spieszyli się z premierą

W sieci pojawiły się materiały z rozgrywki Elex II. Deweloperzy rozwijają projekt i miejmy nadzieję, że od premiery dzieli nas jeszcze sporo czasu. Widać, że produkcja wymaga sporo poprawek.

Niedawno zapowiedziano kontynuację Elex od Piranha Bytes. Twórcy serii Gothic i Risen postanowili dalej rozwijać swoją najświeższą markę i nowa odsłona zapowiada się… cóż, po prostu jak kolejna gra tego studia.

Nie poznaliśmy nadal daty premiery, ale za to niemieccy dziennikarze opublikowali już pierwsze materiały z rozgrywki. Zaprezentowany gameplay pokazuje, że Elex II zdecydowanie wymaga jeszcze wiele miesięcy pracy.

Oprawa – jak to bywa u tego zespołu – nie powala. Nie jest ona jednak najważniejsza i nigdy nie była w przypadku gier Piranha Bytes. Widać to również w przypadku nowego Elex. Dodatkowo niepokoić może kiepska płynność zabawy, choć warto pamiętać, że jest to też wczesna wersja gry. Na optymalizację (jeśli wszystko dobrze pójdzie) przyjdzie jeszcze czas.

Całkiem nieźle wygląda za to mechanika latania i walki w powietrzu. Animacje też prezentują się mniej topornie względem poprzedniego Elexa.

Póki co wygląda na to, że Piranha Bytes nie chce wymyślać koła na nowo. Deweloperzy stawiają na sprawdzoną formę, która ma równie wielu fanów, co przeciwników. Pozostaje czekać na więcej konkretów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się