Gothic jako FPS wygląda kuriozalnie, ale to dobrze. Bardzo ciekawy projekt dla fanów

Gothic jako FPS wygląda kuriozalnie, ale to bardzo dobrze
Newsy PC

Fani Gothica – łączcie się! Oto bowiem kultowe RPG od Piranha Bytes ma doczekać się kolejnej modyfikacji, tym razem opartej na idei masakry w Górniczej Dolinie.

Fanów Gothica jest w Polsce co niemiara, a nadchodzący remake zapewne już zdążył ponownie rozgrzać ich serca po wielu latach. Nie wiem jednak, czy ciekawa produkcja faktycznie może zachować ducha oryginału, ale jeżeli cokolwiek pójdzie nie tak – nie musimy się martwić. Scena moderska jest wiecznie żywa, a jeden z domorosłych twórców gier zaprezentował kolejną wersję swojego projektu – Gothic FPS.

Kanał na YouTubie Yndrzej Movies znany jest fanom gry przede wszystkim za różnego rodzaju przeróbki czy gothicowe kompilacje. Tym razem postanowił on pójść o krok dalej i zamierza wydać niewielki utrzymany w konwencji żartu projekt, który potencjalnie może połączyć Gothica z kultowymi strzelankami w stylu Quake’a czy Dooma. Wygląda to… zadziwiająco dobrze.

Na udostępnionym wideo możemy zobaczyć długą potyczkę z trzema przeciwnikami na dość niewielkiej arenie. Gameplay zaczyna się, gdy Bezimienny podnosi broń. Ta nie jest jednak kuszą ani żadnym mieczem – to karabin strzelający fireballami. Wrogowie mają zadziwiająco dużo życia, a pociski lecą wolno, więc od razu nasuwa to skojarzenia z wieloma boomer shooterami.

Projekt jest dość świeży i na razie nie ma informacji na temat planów jego wydania. Sam chętnie postrzelałbym do niektórych postaci z Gothica za pomocą karabinu, więc w pewien sposób nie mogę doczekać się premiery.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie