Gothic 2: Dzieje Khorinis zostało anulowane. Ambitny mod nie powstanie

Gothic 2: Dzieje Khorinis nigdy nie powstanie. Mod został anulowany
Newsy

Gothic 2: Dzieje Khorinis zostało anulowane. Twórcy przepraszają fanów za “nadmuchany PR” i wyjaśniają powody swojej decyzji.

Niektórzy przeczuwali to od dawna, a inni liczyli jednak, że szalenie ambitny mod do Gothica 2 w końcu powstanie. Dzieje Khorinis zaczęły swój żywot jeszcze w 2008 roku, gdy banda zapaleńców Gothica postanowiła stworzyć własną historię w tym świecie. Mod to tak naprawdę kompletnie nowa gra – z nową linią narracyjną, dubbingiem, postaciami, lokacjami i tak dalej. Skala projektu najwyraźniej okazała się za duża, bo twórcy informują w poście na Facebooku, że gracze nie mają co liczyć na wydanie Dziejów Khorinis.

Podstawową przyczyną o zaprzestaniu prac jest brak komunikacji z byłym głównym koordynatorem projektu, który zajmował się między innymi przygotowaniem dubbingu. Nie otrzymaliśmy w 100% pewnej odpowiedzi czy dubbing zostanie nagrany, więc założyliśmy, że nie można na to liczyć. Również niejasna jest sprawa niewielkich ilości nagrań “nestorów”, którzy już odeszli. Dzieje Khorinis bez obiecanego “oryginalnego” dubbingu nie mają sensu. Żałujemy także, że nagrania nestorów nie zostaną zaimplementowane do modyfikacji.

– czytamy w poście

Gothic 2: Dzieje Khorinis nie powstanie

Nad modem ciemne chmury wisiały przez długi czas, ale za każdym razem fani dostawali potwierdzenie, że projekt zmierza dalej. W maju bieżącego roku znów było głośno, gdy w sieci znalazły się pliki z grą. Niektórzy je pobrali i zainstalowali. Wtedy dowiedzieli się, że projekt jest bardzo daleki od finiszu. Jakby tego było mało, za przeciek odpowiadał ktoś podszywający się pod dziewczynę, która chce zagrać w testową wersję produkcji.

Twórcy jednocześnie przepraszają fanów. Przyznają, że przesadzili z reklamowaniem swojego projektu.

Błędem ze strony zespołu było prowadzenie nadmuchanego PR, które rozbudziły w graczach nadzieję na ambitny projekt z gwiazdorską obsadą. Wiele projektów modyfikacji do Gothica upadło z powodu braku motywacji i tutaj jest podobnie, lecz chcemy, aby było dla Was jasne to, że brak motywacji wyniknął ze złego zarządzania, którego nikt nie ma już siły naprawiać. PRZEPRASZAMY wszystkich fanów oczekujących na modyfikację, ślących nam dobre czy gorzkie, ale konstruktywne słowo oraz wszystkich wspierających finansowo na kanale Youtube.

– czytamy w poście

Nie wiadomo, co stanie się ze stworzonym do tej pory prototypem moda i wszystkim, co przez lata powstało. Być może ktoś przejmie odpowiedzialność powołania Dziejów Khorinis do życia? Tego niestety nie wiemy, ale osobiście raczej bym na to nie liczył. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Grupa składa także gratulacje autorom modyfikacji Kroniki Myrtany. Ten niezwykle ambitny mod do Gothica wyszedł w ubiegłym roku, gdzie niemal z miejsca został okrzyknięty “modem wszech czasów”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie