Elden Ring otrzyma oczekiwany dodatek. Zapowiedziano Shadow of the Erdtree

Elden Ring Shadow of the Erdtree zapowiedziane. Gra dostanie DLC!
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Tak, tak i po stokroć: TAK! Elden Ring otrzyma dodatek zatytułowany Shadow of the Erdtree. Na razie nie znamy szczegółów, ale czy ktoś wątpi we From Software?

Tego chyba się nie spodziewaliśmy, a przynajmniej jeszcze nie teraz. Przed nami czerwiec, miesiąc gamingowych zapowiedzi i wydarzeń, więc można byłoby założyć, że From Software dopiero wtedy pokusi się o ujawnienie tak oczekiwanej informacji. Studio zapowiedziało od dawna oczekiwany dodatek DLC do hitowego Elden Ring – jednej z najlepszych gier 2022 roku.

Elden Ring Shadow of the Erdtree oficjalnie

Przecieki i informacje o potencjalnym DLC krążą w sieci od dawna. Mówi się, że dodatek miałby zaoferować nam całkowicie nową i olbrzymią krainę wraz z dedykowaną ścieżką fabularną. Zwyczajowo lepiej nie ufać za bardzo takim przeciekom, bo można się na nich nieźle przejechać. Z drugiej jednak strony “kopacze plików” gry zdradzili istnienie DLC z Koloseum PvP jeszcze przed jego oficjalną zapowiedzią. Czyżby w kwestii fabularnego DLC także się nie mylili?

Powstańcie, Zmatowieńcy i razem podążajmy nową ścieżką. Nadchodzące rozszerzenie dla Elden Ring Shadow of the Erdtree jest obecnie w fazie rozwoju. Mamy nadzieję, że nie możecie się doczekać nowych przygód w Krainach Pomiędzy.

– czytamy na Twitterze studia From Software

Stało się – oczekiwane, domniemywane i “wyciekane” DLC w końcu zostało oficjalnie potwierdzone przez twórców z From Software. Nie zdradzono jednak nic więcej, prócz powyższego obrazka, który przedstawia postać zmierzającą na koniu w kierunku Złotego Drzewa. Wydaje się, że to Miquella, a samo drzewo jest czymś zainfekowane (Death Blight?). Domysłów mógłbym snuć wiele, ale nie o to chodzi – lepiej uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż studio oficjalnie przekaże konkrety o oczekiwanym rozszerzeniu. To trafić ma na PC, Xbox One i Xbox Series X i S oraz PS4/PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie