Oczekiwane DLC do Elden Ring istnieje, jest darmowe i wychodzi dzisiaj

Elden Ring otrzyma DLC z koloseum. Za darmo i do tego dziś premiera
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Czy można znaleźć więcej powodów do radości? Elden Ring ma otrzymać oczekiwane DLC w postaci koloseum. I to za darmo. Do tego dzisiaj.

Plotki na temat rozszerzenia do Elden Ring są wiecznie żywe. Fani przez bardzo długi czas oczekiwali na jakąkolwiek formę skłonienia ich do poświęcenia grze jeszcze więcej czasu. W końcu Wasze (i moje!) modły zostały wysłuchane, bo From Software zdecydowało się wydać bardzo ciekawe DLC, ale nie dla każdego.

Elden Ring – darmowe koloseum w DLC

Elden Ring ściera się z God of War Ragnarok i innymi pozycjami o miano gry roku, a twórcy chcą przypomnieć nam, czym tak bardzo zachwycaliśmy się przed paroma miesiącami. Otóż niezwykle udana „gra na poziomie Boga” otrzyma DLC. To jednak przeznaczone jest przede wszystkim dla fanów potyczek gracz kontra gracz. Reszta może nie znajdzie tu zbyt wiele, bo oczekiwane koloseum skupia się tylko na wspomnianym PVP. Zaskoczenia w sumie nie ma, bo fani od dawna spekulowali o jakiejś formie areny do potyczek między graczami.

Zaprezentowano nawet zwiastun, na którym widać parę ciekawych rzeczy. Po pierwsze – wychodzi na to, że zagramy także w drużynie. Na filmiku widać nawet ścierające się ze sobą dwie drużyny po 3 graczy każda. Okazuje się również, że gracze będą mogli przyzywać prochy, aby pomóc sobie w walce. Już widzę te potyczki 3 graczy kontra 3 graczy i każdy bierze ze sobą swoją kopię… I bardzo mi się to podoba! Do walk dojdzie na trzech arenach rozsianych po całej mapie gry – Limgrave, Leyndell i Caelid.

Najciekawszą informacją jest ta, wedle której DLC z koloseum zadebiutuje zupełnie za darmo, wraz z aktualizacją 1.08. Otrzymać ma je każdy gracz posiadający ten tytuł. Jakby tego było mało – premiera już dziś. O której godzinie? Nie wiem, ale z pewnością wrócimy do Was z tematem, gdy DLC już się ukaże.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie