Historyczny rekord Elden Ring. Gra przebiła nawet The Last of Us Part II

Elden Ring na PC w wydaniu pudełkowym za 149 zł
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Elden Ring pobił historyczny rekord. Wielki hit od From Software jest obecnie grą, która zdobyła najwięcej nagród gry roku w historii.

Hidetaka Miyazaki do tej pory nie może uwierzyć w sukces swojej gry i zapewne drapie się po głowie jak to w ogóle możliwe. Ja to chyba wiem, bo sam należę do osób zachwycających się genialnym RPG-iem. Niemniej i tak muszę pogratulować raz jeszcze.

Elden Ring z największą liczbą nagród GOTY

Zresztą, co ja się będę silił na wielkie słowa – wszystko znajdziecie w śródtytule. Hit od From Software został grą, która zyskała najwięcej nagród GOTY (gry roku) w historii. Przynajmniej tak wynika z fanowskiego śledzenia sytuacji, które możemy podejrzeć na forum ResetEra. Już wcześniej pisaliśmy, że tytuł zdetronizował God of War Ragnarok.

Teraz sytuacja jest wyjątkowa, bo ER zdobyło więcej nagród niż The Last of Us Part II – poprzednia najczęściej oceniana gra roku. Naughty Dog udało się w 2020 roku zdobyć 322 nagrody. “Eldeński Krąg” zaliczył już poziom aż 332, jednocześnie przejmując miano “totalnej gry roku”. No, w sumie to nie tylko roku.

Aktualnie Elden Ring może pochwalić się 288 nagrodami od mediów i 44 nagrodami publiczności. TLoU2 zachwyciło mniejszą liczbę krytyków (195), ale to przekonało do siebie znacznie więcej graczy. Wtedy produkcja Naughty Dog otrzymała aż 108 nagród zdaniem publiczności. Mimo wszystko i tak nowym królem zostało ER.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie