EA pierwszy raz pokazuje “następcę FIFA”. Teaser EA Sports FC

EA Sports FC na pierwszym teaserze. Firma pokazuje następcę FIFA
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Czy EA się to uda? Teraz, zamiast serii FIFA, będą rozwijać swoją własną markę – EA Sports FC. Gra dostała pierwszy teaser i stronę internetową.

Electronic Arts jakiś czas temu zapowiedziało koniec pewnej ery – porzuciło licencję FIFA. Trudno im się dziwić, skoro federacja zaczęła żądać jeszcze większych kwot za korzystanie z niej. I choć kolejne gry FIFA mają faktycznie powstać, raczej nie ma sensu nastawiać się na szybkie wieści w tej sprawie. Za to EA kontratakuje i jeszcze w tym roku zamierza wydać pierwszą część nowego cyklu EA Sports FC. Tak, też uważam, że to mało zręczna nazwa.

Niemniej wydawca pokazał pierwszy teaser, na którym nie ma w zasadzie nic. To bardziej “zapowiedź zapowiedzi” i ujawnienie logo gry. Z drugiej jednak strony mamy niejako wgląd w kierunek, w jakim poszli deweloperzy. Nie wiem czemu, ale te krótkie urywki materiałów graficznych kojarzą się nieco “streetowo”, ale to może być złudzenie. Na więcej informacji musimy zaczekać do lipca, gdy EA oficjalnie pokaże grę pierwszy raz.

Co więcej, ruszyła również strona internetowa tytułu. Na razie wiele tam nie ma, ale twórcy chwalą się, że nowe logo (a szczególnie trójkąt w nim) “inspirowane jest trójkątami, które są częścią piłki nożnej EA SPORTS od 30 lat, od izometrycznych wielokątów, które tworzą naszą grę, przez trójkąty chemii, które istnieją w Ultimate Team, po wskaźnik zawodników w każdym meczu”.

Już wcześniej twórcy potwierdzili, że powróci m.in. Premier League, ale również UEFA Champions League, UEFA Women’s Champions League, La Liga Santander, Bundesliga, Ligue 1, Serie A, CONMEBOL Libertadores, Barclays Women’s Super League, NWSL i “wiele więcej”. No to czekamy!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie