FIFA stworzy FIFA 25. Federacja obiecuje grę “dla każdej dziewczyny i chłopaka”, ale nie w tym roku

FIFA 25 od FIFA. Firma obiecuje
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wygląda na to, że seria FIFA zatrzyma swoje nazewnictwo, ale kolejna część to FIFA 25. Wskazuje to na brak nowej premiery w tym roku. No ale czy jest to zaskakujące?

EA porzuciło serię FIFA przez podobno ponad dwukrotnie wyższe opłaty licencyjne wymagane przez znaną organizację. Finalnie nie zmieni się jednak zbyt wiele, bo wydawca wciąż zamierza wydawać gry piłkarskie. Tym razem jednak pod szyldem EA Sports FC. Wychodzi na to, że znajdziemy tam choćby Premier League, a samo sendo rozgrywki raczej pozostanie mniej więcej takie samo. Co zaś z marką FIFA? Wydawać by się mogło, że wydawcy i deweloperzy tłumnie się na nią rzucą, ale na razie nie ma żadnych informacji w tej sprawie.

FIFA 25 jako następna gra w serii

Gry jednak powstaną. Za wydanie nowej części ma odpowiadać sama federacja, a przynajmniej tak twierdzi Gianni Infantino, prezes FIFA (za metro.co.uk).

Infantino mówi, że FIFA pójdzie łeb w łeb z EA Sports wypuszczając konkurencyjną grę wideo (EA Sports odrzuciło żądania gotówkowe, aby zachować nazwę FIFA). “Nowa gra FIFA – FIFA 25, 26, 27 i tak dalej – zawsze będzie najlepszą grą dla każdej dziewczyny czy chłopaka, będziemy mieli wiadomości na ten temat bardzo szybko”.

– czytamy na Twitterze redaktora The Times, Martyna Zieglera

Z powyższych informacji mamy parę wniosków. Po pierwsze – Infantino obiecuje wieści w sprawie kolejnej części serii wkrótce. Nie wiem, co to dokładnie oznacza ani jakie to będą wieści, ale z pewnością coś się w sprawie dzieje. Federacja postanowiła również zachować nazewnictwo i kolejne gry będą nazywały się po prostu FIFA z numerkiem kolejnej części. Tylko czemu FIFA 25?

Mam dwie teorie – nowej gry FIFA z pewnością nie ma sensu oczekiwać w tym roku, więc fani będą musieli zadowolić się EA Sports FC. Infantino sugeruje, że kolejna gra ukaże się na jesień 2024 roku (zgodnie z cyfrą 25, która odpowiada za wydanie gry tuż przed 2025 rokiem). Chyba że nie jest świadom, w jaki sposób zachowywano dotychczasową chronologię. Może to oznaczać, że FIFA 25 ukaże się jednak w 2025 roku.

EA raczej nie widzi zbyt wielkiej konkurencji w FIFA, bo mają już ustaloną bazę klientów. Z drugiej strony Federacja najpewniej chce przekonać do siebie wszystkich tych, dla których sama nazwa coś znaczy. Tylko że tutaj nie o nazwę, a o dopracowanie rozgrywki chodzi. A o tym na razie nie ma co wyrokować.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie