EA Sports FC oficjalnie! To koniec serii FIFA

EA Sports FC też będzie miało Premier League. Gigantyczna umowa
PC PS5 Xbox Series

EA poinformowało, że popularna piłka nożna będzie przeniesiona pod nową markę. EA Sports FC zastąpi serię gier FIFA.

Jeszcze w tym roku zobaczymy FIFĘ pod starą nazwą, ale począwszy od 2023, gra będzie się nazywać inaczej. Biorąc pod uwagę wcześniejsze kontrowersje związane z organizacją FIFA, krok EA w stronę zmiany nazwy i partnera, był do przewidzenia. Co jednak oznacza dla graczy?

Od prawie 30 lat tworzymy największą społeczność piłkarską na świecie – z setkami milionów graczy, tysiącami partnerów-sportowców, setkami lig, federacji i drużyn. EA SPORTS FC będzie klubem dla każdego z nich, a także dla fanów piłki nożnej na całym świecie.

twierdzi Andrew Wilson, CEO Electronic Arts

Według zapowiedzi producenta, w EA Sports FC znajdzie się ponad 19 000 sportowców w 700 drużynach, na 100 stadionach i w ponad 30 ligach na całym świecie. Co ciekawe, twórcy chcą się skupić jeszcze bardziej na piłce nożnej dla kobiet oraz tej na poziomie lokalnym dla globalnej społeczności. Czy to drugie w praktyce oznacza więcej drużyn z lig niższego szczebla? Tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest z kolei że pojawią się rozgrywki UEFA Champions League, UEFA Europa League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligę, LaLiga, Serie A i MLS.

Więcej szczegółów na temat EA Sports FC producent ogłosi latem 2023 roku. A tymczasem skupiać się będzie na tegorocznej edycji gry.

EA Sports FC zastępuję FIFĘ, ale…

EA nie zapomina o starej marce. Jeszcze w tym roku zobaczymy FIFĘ 23, a w niej „jeszcze więcej trybów gry, funkcji, drużyn, lig, zawodników i zawodów niż w jakiejkolwiek poprzedniej edycji”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie