EA Sports FC oficjalnie! To koniec serii FIFA

EA Sports FC 24 - wyciekła data premiery i pierwszy screenshot z gry
PC PS5 Xbox Series

EA poinformowało, że popularna piłka nożna będzie przeniesiona pod nową markę. EA Sports FC zastąpi serię gier FIFA.

Jeszcze w tym roku zobaczymy FIFĘ pod starą nazwą, ale począwszy od 2023, gra będzie się nazywać inaczej. Biorąc pod uwagę wcześniejsze kontrowersje związane z organizacją FIFA, krok EA w stronę zmiany nazwy i partnera, był do przewidzenia. Co jednak oznacza dla graczy?

Od prawie 30 lat tworzymy największą społeczność piłkarską na świecie – z setkami milionów graczy, tysiącami partnerów-sportowców, setkami lig, federacji i drużyn. EA SPORTS FC będzie klubem dla każdego z nich, a także dla fanów piłki nożnej na całym świecie.

twierdzi Andrew Wilson, CEO Electronic Arts

Według zapowiedzi producenta, w EA Sports FC znajdzie się ponad 19 000 sportowców w 700 drużynach, na 100 stadionach i w ponad 30 ligach na całym świecie. Co ciekawe, twórcy chcą się skupić jeszcze bardziej na piłce nożnej dla kobiet oraz tej na poziomie lokalnym dla globalnej społeczności. Czy to drugie w praktyce oznacza więcej drużyn z lig niższego szczebla? Tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest z kolei że pojawią się rozgrywki UEFA Champions League, UEFA Europa League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligę, LaLiga, Serie A i MLS.

Więcej szczegółów na temat EA Sports FC producent ogłosi latem 2023 roku. A tymczasem skupiać się będzie na tegorocznej edycji gry.

EA Sports FC zastępuję FIFĘ, ale…

EA nie zapomina o starej marce. Jeszcze w tym roku zobaczymy FIFĘ 23, a w niej “jeszcze więcej trybów gry, funkcji, drużyn, lig, zawodników i zawodów niż w jakiejkolwiek poprzedniej edycji”.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie