Ogłoszono dokładną datę kolejnego E3. Targi planowane są na czerwiec 2021

0 komentarzy

Miesiąc po odwołaniu tegorocznej odsłony E3 Entertainment Software Association wyjawia dokładną datę następnej edycji największego święta graczy. E3 2021 odbędzie się w dniach 15-17 czerwca.

Planowane na początek czerwca tegoroczne targi E3 zostały odwołane z wiadomych przyczyn. Patrząc z nadzieją w przyszłość, ESA postanowiło podzielić się z internautami dokładnym terminem przyszłorocznej edycji imprezy.

Niestety data nie będzie w żaden sposób przyspieszona – wydarzenie zaplanowano na początek lata, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich odsłon E3. Twórcy pewnie przewidują, że do czerwca 2021 pandemia trafi już do historii – my także mocno w to wierzymy.

Informacja o odwołaniu największego święta elektronicznej rozrywki zasmuciła społeczność graczy, którzy liczyli, że w czasie tegorocznego E3 usłyszą wiele ciekawych zapowiedzi i ogłoszeń od deweloperów. Ku uciesze fanów niemalże od razu po ogłoszeniu wieści o odwołaniu targów przez ESA poszczególni twórcy zaczęli informować, że planują już internetowe konferencje – chociażby Ubisoft i Microsoft zrobiły to jeszcze tego samego dnia.

E3 uznawane jest za największą imprezę branżową na świecie. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1995 roku. To właśnie wtedy zaprezentowano konsole PlayStation i SEGA Saturn. Tegoroczne targi  miały być organizowane po raz 26. Wydarzenie było planowane na 9-11 czerwca.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się