E3 konferencja Microsoft

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

E3 2020 odwołane, Microsoft i Ubisoft zapowiadają konferencje online

Dzisiaj informowaliśmy, że targi E3, będące jedną z ważniejszych imprez branżowych, zostają odwołane w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Poszczególne firmy już teraz zapowiadają pokazy w formie elektronicznej.

Dzisiaj pisaliśmy, że przypadające na 9-11 czerwca w Los Angeles targi Electronic Entertainment Expo nie odbędą się – nieoficjalne wiadomości zostały teraz potwierdzone przez organizatorów. W oficjalnym oświadczeniu ESA podało, że nie wyklucza przeprowadzania poszczególnych prezentacji w formie elektronicznej. Już teraz niektóre przedsiębiorstwa zapowiadają, że zamierzają to zrobić – taką decyzję oficjalnie podjęły firmy takie jak Microsoft i Ubisoft.

Jeśli chodzi o pierwsze przedsiębiorstwo, szef Xboksa Phil Spencer potwierdził na Twitterze, że jego zespół będzie organizować konferencję online. Dalsze szczegóły – jak na przykład konkretna data wydarzenia – zostaną przedstawione „w kolejnych tygodniach”.

Podobną decyzję podjęło Ubisoft – firma wyraża pełne zrozumienie dla decyzji ESA, zapowiadając przygotowanie prezentacji elektronicznej. Na detale dotyczące konferencji Ubisoftu również musimy jeszcze trochę poczekać.

Jest niemal pewnym, że za przykładem dwóch firm pójdą również pozostali czołowi deweloperzy i przedsiębiorstwa. E3 fizycznie nie odbędzie się, ale jest jakimś pocieszeniem, że na graczy mimo to czeka w niedalekiej przyszłości wiele interesujących pokazów i zapowiedzi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%