TES VI - grafika z The Elder Scrolls Online

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Mapa TES VI w trailerze Starfield? Oto porównanie znaleziska z terenem Tamriel

W ten weekend Bethesda zaprezentowała nareszcie pierwszy trailer do Starfield, które jest w produkcji już wiele lat. Gracze wychwycili nieregularny kształt, który mógłby być konturem mapy z TES VI.

Wczoraj wieczorem mogliśmy zobaczyć nareszcie pierwszy zwiastun długo wyczekiwanej gry Bethesdy. Choć o Starfield nie wiemy jeszcze za dużo, zdecydowanie znamy o nim więcej informacji względem zapowiedzianego TES VI. Jak się okazuje, twórcy najpewniej ukryli we wspomnianym trailerze wskazówkę dotyczącą regionu w następcy Skyrima. Zobaczcie, jak wygląda odprysk farby kokpitu statku:

Starfield - prawdopodobnie kształt mapy w TES VI

Bez wątpienia wydaje się on bardzo charakterystyczny. Rzekłbym nawet, że jego kontur sprawia, że możemy tutaj mieć do czynienia z autentyczną mapą z następcy Skyrima. Ta z powyższej grafiki zresztą bardzo pokrywa się z regionem Hamerfell i High Rock z kontynentu Tamriel. Warto wspomnieć, że o tym rejonie już wcześniej się spekulowało. Poniżej zamieszczam wycinek świata z TES Online, który przedstawia wspomniane lokacje:

TES VI mapa porównana z odpryskiem farby z trailera Starfield

Cóż, podobieństwo jest, natomiast nie mamy tutaj do czynienia z kopią 1:1. Bardzo możliwe, że wydarzenia w uniwersum The Elder Scrolls byłyby w stanie jakoś wytłumaczyć te ewentualne zmiany geograficzne tego świata fantasy. Co sądzicie? Czy według Was to rzeczywiście wskazówka od twórców, czy raczej nieistotny szczegół z trailera Starfield? Moim zdaniem jednak to pierwsze, ale czas pokaże, czy mam w tym przypadku rację.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się