Dziesięć najlepszych gier na konsole minionej generacji

Zgadzacie się z taką listą?

Nowe konsole rozsiadły się już na rynku i deweloperzy wkrótce na nich skupią całą swoją moc twórczą. Magazyn EDGE po raz ostatni postanowił spojrzeć w przeszłość, publikując listę dziesięciu najlepszych gier na platformy, które jeszcze niedawno rządziły w naszych domach (PS3, X360, Wii).


Pierwsze miejsce przypadło Dark Souls, czyli mrocznej przygodzie fantasy, przesyconej akcją z elementami RPG. Tytuł był do ogrania na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (była też edycja na PC). Stopień niżej znalazła się genialna platformówka na WiiSuper Mario Galaxy, która wyszła w 2007 roku, lecz do dzisiaj potrafi przykuć do telewizora na długie godziny.

Podium zamyka natomiast produkcja z zeszłego roku – niezapomniane The Last of Us na PlayStation 3. Tej gry raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Poniżej cała lista, którą publikujemy za serwisem Nintendo Everything.

Najlepsze gry na konsole zeszłej generacji:

10. Call of Duty 4: Modern Warfare
9. LittleBigPlanet
8. Bayonetta
7. Super Street Fighter IV
6. Red Dead Redemption
5. Grand Theft Auto V
4. Portal
3. The Last of Us
2. Super Mario Galaxy
1. Dark Souls

Dajcie znać, co sądzicie o wyborze EDGE. A może macie własne TOP 10 gier na minioną generację?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Duduś

    Cała seria assasin’s creed to twór minionej generacji. Bioshock, Dead Space, Oblivion i Skyrim, Risen, Dragon Age, Wszystkie Mass Effecty i wiele innych przełomowych tytułów. Serio ? Zamiast tego Mario, Bayonetta i Street Fighter ? Słabiutka lista, bez dwóch zdań

  • Eld

    Jak dla mnie zamiast Street Fightera, powinien tam być Mortal Kombat. To znakomity powrót serii!!!

1 Shares
Share1
+1
Tweet