Microsoft oficjalnie żegna się z Xbox 360, zamykając sklep

Xbox 360 - Microsoft oficjalnie żegna się z konsolą i ją uśmierca
Newsy X360

Cyfrowy sklep z grami, DLC, a nawet filmami w Xbox 360 kończy działanie. Microsoft go zamyka, ale nie oznacza to od razu, że gry przepadną bezpowrotnie.

Wprowadzony jako zapoczątkowanie 7. generacji konsol do grania Xbox 360 swego czasu był nie tylko potężnym sprzętem. To także spora konkurencja dla PS3. Xbox na swojej konsoli oferował gigantyczny katalog wyjątkowo dobrych gier. Mieliśmy również jakże jakość, o której wcześniej się nikomu nawet nie śniło. Nic więc dziwnego, że konsola po dziś dzień nosi miano najlepiej sprzedającego się Xboksa w historii Microsoftu. Jednak trochę lat już minęło, więc firma zdecydowała się niejako uśmiercić tę platformę.

Microsoft żegna Xbox 360

Spokojnie – nie oznacza to, że serwery zostają wyłączone i to koniec. Wręcz przeciwnie, bo nadal będzie można grać w gry przez sieć. Nie wiemy, jak długo to potrwa. W końcu nowa informacja sugeruje, że gigant z Redmond coraz bardziej otwarcie żegna starą generację. Teraz jednak firma postanowiła zamknąć cyfrowy sklep z grami dla Xbox 360 – 29 lipca 2024 roku przestanie on funkcjonować na dobre.

W gry z X360 można grać na Xbox One, a nawet Xbox Series X i S. Jeżeli wspierane są przez program wstecznej kompatybilności i dostępne są w sklepie Xboksa na nowych konsolach, będą nadal dostępne do kupienia. Jest niestety sporo gier, które odpalimy wyłącznie na X360 i nie będziemy mogli ich już kupić po wspomnianej wyżej dacie.

Choć gracze nie kupią już nowych gier, nadal będą mogli korzystać z już posiadanych. Niestety umiera również aplikacja “Filmy i TV”, w której gracze mogli oglądać różne programy i filmy. Nawet jeżeli kupiliście jakieś produkcje, nie będziecie mieć do nich dostępu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie