Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Serwery gier Halo z Xbox 360 zostaną wkrótce wyłączone

Mamy przykrą wiadomość dla największych fanów Halo, którzy wciąż grają na starej generacji. Serwery gier z serii na Xbox 360 zostaną wkrótce wyłączone.

Seria Halo cieszy się bardzo bogatą i pełną sukcesów historią. To chyba najpopularniejszy cykl gier ekskluzywnych na konsole Xbox, który był szczególnie mocno popularny w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu Microsoft rozpoczął odnawianie pierwszych odsłon przy pomocy The Master Chief Collection, co pozwoliło fanom starszych części na cieszenie się klasyczną treścią w nieco odświeżonej formie.

Pomimo zmiany generacji, na konsolach Xbox 360 wciąż było jednak wiele osób, które zagrywały się w pierwsze części serii, a do tego dochodzą osoby korzystające z nich w ramach wczesnej kompatybilności. Niestety, nie mamy dla tych graczy dobrych wieści.

Serwery gier z serii Halo, które ukazały się na Xbox 360, zostaną wyłączone w grudniu 2021 roku. Przyszłe ograniczenia dotkną również osób, które grają w klasyczne przygody Master Chiefa przy pomocy wstecznej kompatybilności.

Poniżej możecie zobaczyć, które usługi zostaną wyłączone w przyszłym roku.

Źródło: 343 Industries

Do tej pory łączyliśmy przyszłe prace i priorytety z ciągłym utrzymywaniem starszych usług Halo na konsoli Xbox 360. Utrzymanie tych starszych usług wymaga dziś znacznych ilości zasobów i czasu, co wpływa bezpośrednio na zdolność studia do obsługi bieżących i przyszłych projektów, takich jak The Master Chief Collection i Infinite.

Ogłoszenie 343 Industries

To niewesoła wiadomość, wszak pierwsze części serii to prawdziwe klasyki. Na pocieszenie warto jednak zaznaczyć, że Master Chief Collection jest dziś dostępne za grosze w ramach abonamentu Game Pass, a nawet standardowa cena kolekcji nie jest przesadnie wysoka.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się