Sony przyznaje się do błędu z PlayStation. “Trochę się potknęliśmy…”

PlayStation
Newsy PS3

Nikt nie jest nieomylny, nawet wielomilionowe korporacje pokroju Sony. Szef PlayStation, Jim Ryan wyjawił ostatnio, że firma popełniła kilka błędów przy okazji premiery PS3. Start konsoli na rynku nie należał do udanych, a ta dość długo miała sporo problemów.

PlayStation 3 i złe decyzje Sony

Doskonale pamiętam czasy PS3, zarówno po wejściu konsoli na rynek, jak i lata później, gdy sprzęt wszedł na właściwe tory i zapewnił nam masę genialnych gier. To właśnie na tym sprzęcie swój początek miała seria Uncharted, pojawił się genialny Killzone 2 i 3, God of War 3, a także sporo innych, wyjątkowych i ekskluzywnych gier. Konsola nie miała jednak łatwo, a to za sprawą złych decyzji Sony.

W wywiadzie udzielonym CNBC odchodzący szef marki, Jim Ryan przyznał, że Sony dało się ponieść sukcesowi PS2. Druga generacja sprzętu japońskiej firmy osiągnęła ogromny sukces, zostając najlepiej sprzedającą się konsolą świata i oferując ogrom genialnych tytułów. Z tego powodu zdecydowano się na dość ryzykowną wycenę PlayStation 3 na start — konsola była po prostu droga, co skrzętnie wykorzystał Microsoft, oferując tańsze urządzenie.

Na początku tej generacji trochę się potknęliśmy. Początki PS3 były trudne […].

Jim Ryan

Decyzja Sony nie była jedynym problemem, z którym mierzyła się ich konsola. Sporą trudnością była architektura urządzenia, której deweloperzy po prostu nie lubili. Nie brakowało opinii, że tworzenie gier na PS3 jest zwyczajnie trudne i uciążliwe. Japończycy nie bez powodu inwestowali w wewnętrzne studia, tworzące gry ekskluzywne. Ostatecznie jednak to się opłaciło.

Po czasie sprzęt otrzymał sporo przełomowych gier, które zdaniem Ryana zdefiniowały przyszłość marki na długie lata. W rzeczy samej, do dziś czekamy na nowe odsłony serii od Naughty Dog i nie tylko. Ostatecznie konsolę udało się wyprowadzić na prostą mimo potknięć. Był to jednak strasznie ciekawy czas i wymagał nie lada pracy, aby generacja w wykonaniu Sony nie była tą straconą.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie