Oto najsmutniejszy Google Doodle od dawna

Doodle na Światowy Dzień Ziemi 2022
Newsy

Możemy zapoznać się z kolejnym Google Doodle. Dziś 22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi 2022. Z tej okazji firma prezentuje niezwykle dobijające gify.

Google po raz kolejny postanowiło przypomnieć nam o celebracji dzisiejszego „święta”. Wyjątkowe obrazki przygotowane przez korporację pokazywały nam już Walentynki w uroczym, „chomiczym” stylu czy przybliżały sylwetkę jednego z pionierów malarstwa. Czasami dostajemy nie tylko krótkie filmiki – świetnym pomysłem było udostępnienie internautom „symulatora krojenia pizzy„.

Dziś, 22 kwietnia 2022 roku, obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to swego rodzaju dzień świadomości ekologicznej, w którego trakcie odbywa się wiele akcji oraz festiwali przybliżających nam problematykę klimatu na naszej planecie. W tym roku główne hasło akcji to „Inwestujmy w naszą planetę„. Sam pomysł ustanowienia takiego święta sięga 1969 roku, gdy doszło do historycznego wycieku platformy wiertniczej. Na jego skutek doszło do zanieczyszczenia olbrzymiego obszaru oceanu. Co ciekawe, w naszym kraju Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku.

Smutny Google Doodle na Dzień Ziemi 2022

Google przypomina nam o niezwykle ważnej kwestii w zaskakująco… smutny sposób. Z żalem przyznaję, że to najbardziej dobijający Doodle od bardzo dawna. Tym razem korporacja zamieniła swoje logo na parę gifów obrazujących zmiany naszej planety na przykładzie niektórych jej terenów. Do ich stworzenia wykorzystano Google Earth oraz podobne narzędzia.

Wykorzystując rzeczywiste zdjęcia poklatkowe z Google Earth Timelapse i innych źródeł, Doodle pokazuje wpływ zmian klimatu w czterech różnych miejscach na naszej planecie. Przez cały dzień można oglądać te sceny, z których każda pozostaje na stronie głównej przez kilka godzin.

– informuje Google

Najpierw dostaliśmy gif obrazujący zmiany Kilimandżaro na przestrzeni lat 1986-2020. Niestety nie trzeba nawet za bardzo się przyglądać, aby dostrzec lodowiec topniejący w koszmarnym tempie. Kolejnym obrazkiem jest zestawienie zmian lodowca na Grenlandii od 1986 do 2020 roku. Trzeba przyznać, że i tutaj widać katastrofalne skutki ocieplania klimatu. Kolejnym dobitnym przykładem katastrofy klimatycznej jest Wielka Rafa Koralowa, która w ciągu dwóch dekad drastycznie obumarła. Na sam koniec Google pokazuje szaleńczo zmniejszający się obszar Parku Narodowego Harz w Niemczech. Najnowsze Google Doodle możemy obejrzeć tutaj.

Fot. Google/ David z Flickr (CC BY 2.0)

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie