DriveClub w górę o 999 procent, GTA V zrzucone z tronu

Zobaczcie najnowszy ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Odświeżona wersja GTA V długo nie porządziła na rynku brytyjskim. Tytuł od Rockstar zajmował w zeszłotygodniowym rankingu sprzedaży firmy Chart-Track chlubne pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu mieliśmy z kolei Call of Duty: Advanced Warfare. Teraz sytuacja się odwróciła.


Podobnie jest z drugą i czwartą pozycją. Poprzednio dwójeczkę zajmowało Far Cry 4, a czwóreczkę FIFA 15. W nowym zestawieniu tytuły zamieniły się miejscami.

O dużym sukcesie może mówić Evolution Studios. Ich DriveClub wskoczył z 33. pozycji na 8. miejsce rankingu, a sprzedaż wyścigów skoczyła o 999 procent!

Skąd takie zainteresowanie tytułem, który od premiery borykał się ze sporymi problemami dotyczącymi serwerów? Wszystko dzięki przecenionemu bundle: DriveClub z konsolą PlayStation 4. W czarny piątek można było kupić taki zestaw za 290 funtów. Normalna cena wynosi natomiast 385 funtów.

Nintendo również ma się czym pochwalić. Pokemon Omega Ruby oraz Alpha Sapphire okazały się najlepszym debiutem w UK, biorąc pod uwagę całą historię tej serii. Tytuły znalazły się na 6. i 7. miejscu zestawienia.

  1. Call of Duty: Advanced Warfare
  2. FIFA 15
  3. Grand Theft Auto V
  4. Far Cry 4
  5. Assassin’s Creed Unity
  6. Pokemon Omega Ruby
  7. Pokemon Alpha Sapphire
  8. DriveClub
  9. Assassin’s Creed IV: Black Flag
  10. MineCraft: Xbox Edition

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet