Pierwsze recenzje filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu już w sieci. Czego możemy się spodziewać?

Doktor Strange
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Recenzje Uniwersum

Pojawiły się pierwsze recenzje nadchodzącego filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu. Zapowiada się na to, że otrzymamy kolejny porządny tytuł z MCU.

Premiera produkcji już za dwa dni, w najbliższy piątek – a to oznacza, że krytycy mogą już przedstawiać swoje opinie na jej temat. Tradycyjnie sprawdziłam recenzje na portalu Rotten Tomatoes; przedstawione tutaj oceny wskazują na to, że słusznie oczekujemy od Marvela kolejnego doskonałego widowiska. W chwili publikacji tekstu w serwisie znajdują się 142 opinie i aż 81% z nich to zdania pozytywne. Nie jest to może rekordowy wynik najnowszego Spider-Mana, lecz i tak stanowi świetny wynik, który zdecydowanie zachęca do pójścia do kina.

Krytycy docenili m.in. horrorowe podejście Sama Raimiego – to zdecydowanie jeden z najmroczniejszych filmów w Kinowym Uniwersum Marvela. Nowa produkcja ma być zatem połączeniem makabry i komiksowej estetyki, co szczególnie powinno spodobać się dorosłym widzom. Ci docenią zresztą także samo multiwersum; koncepcja jest wyjątkowo ambitna i rzeczywiście wymaga dużych umiejętności. Wygląda na to, że Sam Raimi podołał swojemu zadaniu.

Nie tylko reżyser

Na uznanie wśród recenzentów zasłużył również twórca muzyki, czyli Danny Elfman. Kompozytor powrócił tym samym do MCU; ostatnią produkcją z jego udziałem było Avengers: Czas Ultrona. Uznawany za jednego z najlepszych współczesnych twórców muzyki filmowej Elfman dodał tu z pewnością mocną nutę, co może zadziałać wyłącznie na korzyść produkcji.

Część recenzji zapowiada ponadto występy gościnne, choć szczegóły nie mogły oczywiście zostać tu ujawnione. Znaczną ich część zdradziły już dotychczasowe materiały, lecz możemy chyba liczyć na to, że ostateczna liczba cameo będzie jeszcze większa. Szczególne wyrazy uznania otrzymali jednak odtwórcy głównych ról, czyli Benedict Cumberbatch i Elizabeth Olsen. Według recenzji obojgu udało się wznieść swoich bohaterów na zupełnie nowy poziom; widać, w jaki sposób MCU dba o rozwój przedstawionych postaci, tworząc z nich niemalże ludzi z krwi i kości – a nie wyłącznie obrazy widziane na kinowym ekranie.

Doktor Strange w multiwersum obłędu – głosy krytyki

Na co wskazują autorzy negatywnych recenzji? Przede wszystkim na dużą hermetyczność nie tyle samego Doktora Strange, ile całego MCU. Kinowe Uniwersum Marvela rzeczywiście rządzi się swoimi prawami i najsprawniej poruszają się po nim ci, którzy są na bieżąco ze wszystkimi produkcjami. Niektórych recenzentów przytłoczyła więc liczba easter eggów i wewnętrznych odniesień do innych punktów na mapie Marvelowskiego świata. Efekt może się więc wydać wyczerpujący dla niektórych widzów, co nie powinno zresztą dziwić.

Doktor Strange w multiwersum obłędu wejdzie do kin już w najbliższy piątek – 6 maja 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie