Doktor Strange w multiwersum obłędu nie pojawi się w krajach arabskich przez postać LGBT+

America Chavez w filmie Doktor Strange w multiwersum obłędu
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Do premiery filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu jeszcze trochę czasu, a tytuł już ma problemy m.in. w Arabii Saudyjskiej.

Sytuację – niestety już tradycyjnie – wywołało pojawienie się w filmie postaci LGBT+. Z tego względu filmu nie wyświetlą kina w Arabii Saudyjskiej oraz w Egipcie. Podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku innej produkcji Marvela, czyli Eternals. Być może arabscy fani MCU mieliby jeszcze szansę na obejrzenie produkcji, gdyby została ona ocenzurowana; Disney jednak – w przeciwieństwie choćby do Warner Bros. – konsekwentnie odmawia takich ingerencji w swoje tytuły.

W nadchodzącym filmie Marvela po stronie Doktora Strange staje America Chavez, nastolatka obdarzona supermocami. To właśnie ona jest „przyczyną” wycofania filmu z arabskich kin; bohaterka już w komiksach identyfikowała się jako osoba homoseksualna. Zgodność z komiksem jest tu szczególnie podkreślana; Miss America będzie zatem pierwszą oficjalnie potwierdzoną lesbijką w MCU. W filmie w postać wcieliła się Xochitl Gomez.

Oprócz niej w produkcji wystąpi szereg innych doskonałych aktorów. W roli tytułowej zobaczymy oczywiście Benedicta Cumberbatcha. Elizabeth Olsen powtórzy swój występ jako Scarlet Witch, zaś Benedict Wong ponownie wcieli się w Wonga. Ponadto potwierdzono również, że na ekranach pojawią się m.in. Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Patrick Stewart oraz Michael Stuhlbarg.

Doktor Strange w multiwersum obłędu zadebiutuje w kinach już w przyszłym tygodniu – 6 maja 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie