Eternals - grupa superbohaterów na plaży

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Eternals wycofane z kin w części krajów arabskich na chwilę przed premierą

Eternals w pierwszych kinach w Polsce mogliście zobaczyć już dziś po północy. Niestety, nie każdemu będzie dane zobaczyć tę produkcję z legalnego źródła w najbliższym czasie.

Wycofanie dotyczy m.in. Arabii Saudyjskiej i „kilku innych krajów arabskich”. Powodem takiej nagłej zmiany planów jest fakt, iż Disney nie ugiął się i nie podjął się ewentualnego ocenzurowania filmu lub wycięcia scen związanych z postacią Phastosa, który identyfikuje się jako homoseksualista – informuje Variety. Jest to pierwszy taki heros w Marvel Cinematic Universe, dlatego sytuacja należy do niezwykle wyjątkowych. Jak widać, kino superbohaterskie zyskało w ten sposób kolejnego przedstawiciela mniejszości, co w tym przypadku szczególnie powinno ucieszyć społeczność LGBTQ+.

W związku z kulturą panującą w krajach arabskich kinematografia musi liczyć się z narażeniem się na ewentualną cenzurę. Dotyczy to produkcji, które zawierają seks, homoseksualizm lub poruszają kwestie religijne.

Co ciekawe, w Singapurze film wyjątkowo otrzymał klasyfikację wiekową M18 ze względu na wcześniej wymieniony wątek jednego z bohaterów. Oznacza to, że Eternals jest pierwszym dziełem wchodzącym w skład MCU, które otrzymało gdziekolwiek taką klasyfikację. Poprzednio wydane filmy z Deadpoolem, choć tytułowy bohater jest już przyłączony do wspomnianego uniwersum, były wydawane jeszcze przed przyłączeniem, a i te mają tak zwaną „R-kę”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%