Dodatki do Far Cry 5. Dzisiaj ruszamy do Wietnamu, oto gameplay

Jeśli wymęczyliście już kampanię fabularną Far Cry 5 i czekacie na dokładkę, możecie już sięgać po pierwszy dodatek do strzelaniny. DLC Mroczne godziny przenosi akcję do Wietnamu. Zobaczcie kwadrans rozgrywki.

Pierwszy dodatek do Far Cry 5 – nazwany Mroczne godziny – ma dzisiaj swoją premierę na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Czego się spodziewać? Przede wszystkim akcji w skryciu, gdzie ważne jest ciche eliminowanie wroga czy nowości w postaci wsparcia lotniczego.

Poniżej znajdziecie ponad 15 minut rozgrywki z Far Cry 5: Mroczne godziny, a my przypominamy, że to dopiero pierwszy z trzech dodatków fabularnych, które otrzyma gra.

Dodatek do Far Cry 5 – Mroczne godziny

Jak czytamy w PS Store, dzięki pierwszemu DLC do gry Far Cry 5 doświadczysz wojennej opowieści, jakiej ta seria jeszcze nie znała. Uwięziony za liniami wroga, musisz przetrwać w targanym wojną Wietnamie i pokonać Wietkong. Trzeba również uwolnić swoich kumpli z drużyny i bezpiecznie się ewakuować.

Bohaterem dodatku jest jeden z mieszkańców Hope County i weteran wojny w Wietnamie Wendell Redler. DLC wprowadza nowe zdolności, sprzęt i umiejętności, jak na przykład „Instynkt przetrwania”, a po ukończeniu misji w Wietnamie odblokujemy nowe tryby gry, dzięki którym będziemy mogli przeżyć ucieczkę jeszcze raz.

Far Cry 5 – DLC do gry

Wiadomo już, kiedy mniej więcej pojawią się kolejne dwie osłony dodatków.

  • Marsjańska pułapka – pojawi się w lipcu (naszym zadaniem będzie ocalić Ziemię przed totalną inwazją obcych i ujść z tej przygody w jednym kawałku)
  • Do licha, zombie! – pojawi się w sierpniu (to siedem scenariuszy opartych na horrorach klasy B, gdzie zmierzymy się z hordami Nieumarłych)

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.