Twórcy Wasteland mogą pracować nad RPG w świecie Diuny

diuna czerw
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Chcielibyście pełnoprawne RPG z krwi i kości osadzone w świecie Diuny Franka Herberta? Nie tylko Wy. Niektórzy internauci snują bardzo ciekawe teorie.

Sporo jest marek z niewykorzystanym potencjałem w świecie gier wideo (ekhem, Star Wars, ekhem), ale jedną z najbardziej zmarnowanych jest właśnie Diuna.

Diuna jako RPG z krwi i kości

Diuna Herberta jest jednym z najważniejszych dzieł science-ficition w historii. To także imponujący pokaz kreatywności i stworzenia żyjącego, wciągającego i tajemniczego świata.

Tym bardziej dziwi, że do tej pory fani Diuny doczekali się wyłącznie paru (całkiem niezłych) gier wideo i średniego filmu w reżyserii Davida Lyncha. Jednak za sprawą niedawnej ekranizacji od Denisa Villeneuve świadomość o Diunie odżyła. I być może dostaniemy w końcu pełnoprawne RPG w tym świecie.

Fani snują teorie na temat kolejnych gry studia InXile, twórców serii Wasteland. W poście na Reddicie pojawiło się podsumowanie sygnałów, które wskazują na to, że “coś jest na rzeczy” i deweloperzy dłubią nad ciekawym projektem.

Zacznijmy od początku. Studio InXile zaangażowało się w swego rodzaju promocję filmu – wstawili na Twittera dwa posty na ten temat. Kolejną ciekawostką jest fakt, że Brian Fargo ze z InXile spotkał się niedawno z Davidem Lynchem. Znany reżyser stworzył niegdyś własną ekranizację powieści Franka Herberta. Mogłoby to sugerować, że obydwaj wymieniają swoje pomysły związane z przeniesieniem książek na inne media. Warto jednak pamiętać, że wszystko to wyłącznie pogłoski.

Ciekawiej robi się, gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę niedawny wywiad ze wspomnianym Brianem Fargo. Projektant w rozmowie z GQ parokrotnie wspomniał o tym, jak uwielbia Diunę i że to dla niego niezwykle ważne uniwersum. No i, przede wszystkim, wiemy, że InXile w istocie pracuje nad nowym projektem. Jesteście przekonani?

Przypominamy jednocześnie, że Funcom również pracuje nad swoją wersją “growej” Diuny. Ich pozycja najpewniej będzie survivalem podobnym do wcześniejszego Conan Exiles.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie