Powstanie serial w uniwersum Diuny. Nad Dune: The Sisterhood pracuje reżyser Czarnobyla

Diuna otrzyma własny serial
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Diuna otrzyma serial z podtytułem The Sisterhood. Za pierwsze odcinki nowej produkcji HBO Max zabierze się Johan Renck.

Zaplanowana już kontynuacja Oscarowego filmu nie jest jedyną propozycją, która rozszerzy uniwersum. Powstanie również serial stanowiący prequel historii zaprezentowanej w filmie. Akcja serialu będzie się działa ok. 10000 lat przed znanymi już nam wydarzeniami. Wiadomo już, że głównymi bohaterkami będą członkinie zakonu Bene Gesserit, lecz szczegółów związanych z fabułą jeszcze nie podano. Nie wiadomo także, kto mógłby zagrać poszczególne role w produkcji.

Pierwszy i drugi odcinek serialu wyreżyseruje Johan Renck, czyli współtwórca innego hitu HBO – Czarnobyla. Za ten tytuł otrzymał zresztą szereg nagród, w tym prestiżową Emmy. Ten angaż sprawia, że nie musimy martwić się o jakość serialu. Reżyserią pilota miał zająć się Denis Villeneuve, lecz wiadomo już, że przeszkodzi mu w tym produkcja kontynuacji pełnometrażowego filmu. Portal Variety poinformował ponadto, że scenarzystką, producentką wykonawczą i showrunnerką zostanie Diane Ademu-John.

Projekt ogłoszono już w 2019 roku, lecz jak do tej pory nie pojawiły się na jego temat żadne nowe informacje. Oczywiście widać, że całość jest na bardzo wczesnym etapie produkcji; mimo wszystko przypisanie do tytułu konkretnych nazwisk daje już pewną nadzieję na przyszłość i stanowi pierwszy krok na drodze do premiery całości.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy serial Diuna zadebiutuje na platformie HBO Max.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie