Datę premiery, edycje kolekcjonerskie oraz start otwartej bety Diablo IV mamy poznać za kilka dni

Diablo IV, Redfall i Starfield mają ponoć problemy i mogą zawieść graczy
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

DIablo IV jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych premier przyszłego roku. Okazuje się, że konkrety na temat wydania dostaniemy już za parę dni.

Blizzard nie ma lekko i nie chodzi mi tutaj o problemy z Overwatch 2 i ogólnie dość kiepski ostatnio okres. W końcu ich Diablo IV wyciekło już dość obficie, a w internecie cały czas da się znaleźć parę godzin nagrań z zamkniętych testów. Dla nas to w miarę dobra informacja, bo materiały wyglądają świetnie i wiele wskazuje na to, że “czwórka” zrobi z serią to, czego “trójka” swego czasu nie potrafiła. Szykuje się rewolucja, ale kiedy będziemy jej świadkami?

Diablo IV z datą premiery, otwartą betą i pre-orderami?

Wychodzi na to, że już za chwilę. Niedawno pisaliśmy o przeciekach, zgodnie z którymi szczegóły o grze miałyby pojawić się tuż przed The Game Awards 2022. Teraz jednak okazuje się, że informacje w tej sprawie planowane są właśnie na sam ten event. To logiczne, bo TGA to jedno z większych wydarzeń gamingowych i z pewnością pojawi się tam sporo zaskakujących i oczekiwanych zapowiedzi. Jedną z nich może być m.in. data premiery Diablo IV.

Wcześniej pisaliśmy o tym, iż tytuł ma zadebiutować rzekomo w kwietniu 2023 roku, a informacje te poruszył niedawno Tom Henderson na Insider-Gaming. Znany insider i leaker cytuje słowa Jeza Cordena, wedle którego może to być docelowe wewnętrzne okno wydawnicze z marginesem 8 tygodni. Corden wyjaśnia również informacje dotyczące “wielkich ogłoszeń” na TGA 2022. Jego zdaniem doczekamy się nie tylko oficjalnej daty premiery, ale również startu pre-orderów oraz pokazu edycji kolekcjonerskiej. Ta ma ponoć posiadać w zestawie świeczkę albo coś w tym stylu (Corden nie jest pewien, choć uważa, że widział materiały promocyjne).

Jakby tego było mało, może w końcu nastąpić przełom. Diablo IV przetestujemy za darmo przed premierą w formie otwartej bety gry, która najpewniej odbędzie się na początku przyszłego roku. Dokładny start i czas trwania testów mamy również dostać na The Game Awards 2022. Event startuje już 9 grudnia 2022 roku.

Jeżeli martwicie się o to, czy otwarty świat nie za bardzo wpłynie na ostateczny kształt formuły gry, Blizzard ma dla Was dobre informacje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie