Demo A Plague Tale: Innocence do pobrania na PC, PS4 i Xbox One

A Plague Tale: Innocence to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego roku. Kto nie miał okazji pograć, teraz może pobawić się przy wersji demo.

Asobo Studio informuje, że można już pobierać demo A Plague Tale: Innocence. Jest ono dostępne na komputerach PC (pobierz ze Steam) oraz konsolach PlayStation 4 (pobierz z PS Store) i Xbox One (pobierz z Xbox Store). Demo pozwala zapoznać się z pełnym, pierwszym rozdziałem gry. Naprawdę warto! Tak pisaliśmy o grze w naszej recenzji:

Podczas gdy w A Plague Tale: Innocence umiera miasto, tonie w ogniu i zarazie, w tym samym czasie tonie także gaming. Z tą różnicą, że ten drugi rozkłada się pod śmierdzącym zalewem drogich, powtarzalnych, pustych jak wydmuszka i naszpikowanych mikrotransakcjami produkcji. Ale na szczęście, właśnie takie gry jak wspomniane A Plague Tale są jedną z ostatnich iskier dających nadzieję, że gry dobre, i to dobre przez duże „de”, wciąż istnieją. Francuscy deweloperzy z Asobo Studio zadbali nie tylko o to, by miłośnicy jednoosobowych gier przygodowych ukierunkowanych na fabułę mieli w co grać. Zadbali także o to, aby tytuł A Plague Tale: Innocence zapamiętali nie tylko fani skradanek, ale także gracze, którzy nie spodziewali się po sobie, że uwiedzie ich ten właśnie gatunek gier.

A Plague Tale: Innocence jest przede wszystkim przygodową grą akcji, z elementami skradanki (choć w sumie bardziej skradanką z elementami akcji). Mamy tu widok z perspektywy trzeciej osoby i przez 99% czasu kierujemy poczynaniami nastoletniej Amicii De Rune. Pozostały czas gameplay’u poświęcony został Hugonowi – jej młodszemu braciszkowi. Jako Hugo skradamy się więc jedynie w kluczowych momentach gry, ale paradoksalnie to ten właśnie kajtek odgrywa zasadniczą rolę w tej fascynującej historii o poświęceniu, miłości, ale i nieludzkiej wręcz pazerności.

Po pierwsze, w grze nie jesteśmy w stanie się nudzić. Gameplay napędza ciekawość tego, co będzie dalej, a kolejne rozdziały przynoszą nam nowe umiejętności, podobnie jak i możliwość ulepszania swojego ekwipunku dzięki zbieranym po lokacjach znajdźkom.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: