Data premiery Shadow Warrior 2 na PC. Już wiemy, ile najdłużej możemy czekać

Polskie studio podaje w przybliżeniu termin wydania swojej gry na blaszakach.

Deweloperzy z Flying Wild Hog informują poprzez serwis Twitter, że Shadow Warrior 2 pojawi się na PC w czasie krótszym niż dwa miesiące. Wpis pochodzi z wczoraj, zatem wychodzi na to, że tytuł trafi na komputery do 10 października, a być może jeszcze wcześniej. Podany termin jest przecież ostatecznym dla pecetowego debiutu gry. Ponadto studio potwierdziło, że Shadow Warrior 2 na PC zostanie wydane bez zabezpieczeń DRM. W wersji cyfrowej gra ma być dostępna do kupienia nie tylko na Steam, lecz również na platformie GOG, oferując wsparcie dla aplikacji GOG Galaxy.


W obu sklepach pojawiły się już karty gry, lecz póki co nie uwzględniają one jeszcze wymagań sprzętowych dla Shadow Warrior 2. Na Steam możemy zobaczyć póki co jedynie tyle, że w minimalnej konfiguracji do uruchomienia tytułu niezbędny będzie system Windows 7 lub nowszy.

Przypominamy, że Shadow Warrior 2 zostanie wydany w późniejszym czasie również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, gdzie producent celuje w 1080p i 30 klatek na sekundę dla obu platform.

Jeśli chodzi o wydanie pudełkowe Shadow Warrior 2 na PC, specjalna edycja pojawi się na polskim rynku za sprawą Wydawnictwa Techland.

Shadow Warrior 2 na PC w pudełkowej edycji premium

Wydawnictwo Techland zostało partnerem studia Flying Wild Hog i ogłosiło w połowie lipca, że wprowadzi na polski rynek wyjątkową, PC-tową edycję nadchodzącej gry Shadow Warrrior 2. Zobaczymy ją w pudełkowym wydaniu premium.

Shadow Warrior 2 jest sequelem udanego tytułu z 2013 roku. Pierwsza odsłona może pochwalić się 92 % pozytywnych opinii na Steam. Kontynuacja to milowy krok w ewolucji studia oraz marki. Gra wprowadza kooperację dla czterech graczy. Charakteryzuje się dobrą oprawą graficzną i umiejętnie łączy intensywną, brutalną rozgrywkę z warstwą fabularną i specyficznym poczuciem humoru. Nowości to mechanika zaczerpnięta z gier RPG, pozwalająca na rozwój bohatera i broni oraz dostosowanie wyposażonego oręża do własnych potrzeb dzięki systemowi ulepszeń rodem z gier hack & slash, oraz losowo generowane środowisko. Dzięki niemu kolejne podejście do tej samej misji będzie różnić się od poprzedniego rozmieszczeniem przeciwników, obiektów, warunkami atmosferycznymi czy łupami, jakie gracze znajdą na swej drodze.

– Shadow Warrior 2 to najgłośniejsza polska premiera gry w 2016 roku. Ewolucja jaką przeszedł ten tytuł jest ogromna. Produkcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem graczy m.in. na największych światowych targach gier – E3 w Los Angeles. Dlatego jesteśmy tym bardziej podekscytowani faktem, że to my dostarczymy polskim fanom Shadow Warriora pudełkową edycję – mówi Tomasz Gawlikowski, dyrektor marketingu i PR Wydawnictwa Techland.

W Shadow Warrrior 2 gracz ponownie wcielą się w Lo Wanga. Po wydarzeniach z pierwszej części ludzie i demony żyją wspólnie, a bohater pracuje jako najemne ostrze dla lokalnych klanów Yakuzy. Gracze szybko trafią jednak w centrum brutalnego konfliktu, będącego główną osią fabularną gry.

Najważniejsze cechy Shadow Warrior 2:

  • Ponad 70 rodzajów broni, którą można rozwijać, tworząc wyjątkowy oręż
  • Dynamiczna akcja i sieciowa kooperacja dla czterech graczy
  • Losowo generowane środowisko
  • Rozbudowana warstwa RPG z rozwojem postaci i broni na czele
  • Proceduralne cięcia i zniszczalne otoczenie, które można szatkować precyzyjnymi ruchami miecza

Wydawnictwo Techland wkrótce poda szczegóły pudełkowej edycji gry w wersji na komputery PC. Poniżej możecie natomiast zobaczyć trailer zapowiadający Shadow Warrior 2 oraz dłuższy gameplay.

Źródło: Techland, opracowanie własne

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

11 Shares
Share11
+1
Tweet