Darmowe Lost Odyssey do pobrania na Xbox 360 i Xbox One

Darmowe Lost Odyssey do pobrania na Xbox 360 i Xbox One
Newsy Polecamy X360 XOne

Oferta ograniczona w czasie.

Microsoft wciąż rozwija funkcję wstecznej kompatybilności, która pozwala zagrać na konsoli Xbox One w wybrane tytuły z last-gena.

Tym razem wsteczna kompatybilność została zasilona przez dwie pozycje – Lost Odyssey oraz Blue Dragon. Co ciekawe, pierwsza z wymienionych gier jest dostępna za darmo do 31 grudnia tego roku i jeśli chcecie ją pobrać, zapraszamy tutaj.

Lost Odyssey zostało wydane w 2008 roku i zalicza się do gatunku jRPG. Za tytuł odpowiada Hironobu Sakaguchi, czyli ojciec kultowej serii Final Fantasy. Podobnie zresztą jest w przypadku Blue Dragon, które również posiada Sakaguchi’ego jako producenta.

Wsteczna kompatybilność w Xbox One – ogromna popularność usługi

Jednymi z najnowszych produkcji, które zostały dodane w ramach wstecznej kompatybilności w Xbox One są BioShock, BioShock 2 oraz BioShock Infinite. Dzięki temu w sumie można zagrać już w ponad 300 gier z Xboksa 360 na Xboksie One – sporo tego, więc Microsoft postanowił wykorzystać okazję i pochwalił się pewną wiadomością.

Otóż jak podaje Phil Spencer, prawie 50% posiadaczy Xboksa One gra w gry w ramach wstecznej kompatybilności. To znak, że spora część osób, które kupiło najnowszy sprzęt od Microsoftu, miało jego poprzednią wersję i teraz korzysta z uzbieranych dotychczas gier oraz że część jest zainteresowana odpaleniem starszych tytułów na najnowszej generacji konsoli.

Opcja wstecznej kompatybilności w Xboksie One wystartowała w listopadzie zeszłego roku w ramach aktualizacji softu w wymienionym sprzęcie. Według najnowszych statystyk, przez rok gracze spędzili 210 mln godzin grając w gry z Xboksa 360 na Xboksie One.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie