Gry PS4 i PS5 - kontroler

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Na PlayStation 5 uruchomimy prawie wszystkie gry z PS4. „Chodzi o możliwość wyboru.”

Szef PlayStation – Jim Ryan – potwierdził, że na PlayStation 5 uruchomimy prawie wszystkie gry z poprzedniej generacji. Firma nie chce rozczarować graczy.

Sony zamierza coraz bardziej ułatwiać dostępność swoich gier pomiędzy obecną, a nadchodzącą generacją konsol. Zapowiedziana wczoraj usługa PlayStation Plus Collection to jedynie ułamek tego, co przygotował japoński gigant.

W wywiadzie dla Washington Post Jim Ryan potwierdził, że na PlayStation 5 uruchomimy 99% gier dostępnych na PS4. Ryan wypowiedział się też między innymi na temat kontrowersyjnej decyzji o wypuszczeniu niektórych, nadchodzących tytułów ekskluzywnych jednocześnie na PS4 jak i 5.

Nikt nie powinien czuć się rozczarowany. Wersje tych gier na PS5 są podstaw projektowane tak, aby wykorzystywać usprawnienia nowej konsoli, ale przygotowaliśmy też możliwość darmowego przeniesienia swojej kopii gry z PS4 na PS5. Chodzi o możliwość wyboru.

Jak widać, Sony dość sprawnie wybrnęło z mogącej rozzłościć graczy sytuacji. Firma robi wszystko, aby umożliwić swoim fanom dostęp do jak największej ilości gier.

Lista tytułów dostępnych na PlayStation 5 jest naprawdę pokaźna, jednak wypełniają ją w większości gry multiplatformowe i międzygeneracyjne. Wiele osób poczuło się rozczarowanych mniejszą niż oczekiwana listą gier, które pozwolą w pełni doświadczyć nowej, mającej przynieść nową jakość grafiki generacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%