Na PlayStation 5 uruchomimy prawie wszystkie gry z PS4. “Chodzi o możliwość wyboru.”

Szef PlayStation – Jim Ryan – potwierdził, że na PlayStation 5 uruchomimy prawie wszystkie gry z poprzedniej generacji. Firma nie chce rozczarować graczy.

Sony zamierza coraz bardziej ułatwiać dostępność swoich gier pomiędzy obecną, a nadchodzącą generacją konsol. Zapowiedziana wczoraj usługa PlayStation Plus Collection to jedynie ułamek tego, co przygotował japoński gigant.

W wywiadzie dla Washington Post Jim Ryan potwierdził, że na PlayStation 5 uruchomimy 99% gier dostępnych na PS4. Ryan wypowiedział się też między innymi na temat kontrowersyjnej decyzji o wypuszczeniu niektórych, nadchodzących tytułów ekskluzywnych jednocześnie na PS4 jak i 5.

Nikt nie powinien czuć się rozczarowany. Wersje tych gier na PS5 są podstaw projektowane tak, aby wykorzystywać usprawnienia nowej konsoli, ale przygotowaliśmy też możliwość darmowego przeniesienia swojej kopii gry z PS4 na PS5. Chodzi o możliwość wyboru.

Jak widać, Sony dość sprawnie wybrnęło z mogącej rozzłościć graczy sytuacji. Firma robi wszystko, aby umożliwić swoim fanom dostęp do jak największej ilości gier.

Lista tytułów dostępnych na PlayStation 5 jest naprawdę pokaźna, jednak wypełniają ją w większości gry multiplatformowe i międzygeneracyjne. Wiele osób poczuło się rozczarowanych mniejszą niż oczekiwana listą gier, które pozwolą w pełni doświadczyć nowej, mającej przynieść nową jakość grafiki generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: