Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

PS5 uruchomi każdą grę z PS4 [POGŁOSKA]

Jak podają nieoficjalne źródła, na next-genie Sony będzie można grać w każdą grę z PS4 – wliczając w to produkcje nieprzetestowane i niezatwierdzone przez japońskiego producenta.

Autorem takiej wieści jest Lance McDonald – streamer kojarzony głównie z materiałami dotyczącymi Bloodborne czy Dark Souls. Autor zamieścił na Twitterze posta, w którym bezpośrednio odnosi się do tematu wstecznej kompatybilności konsoli.

Do tej pory było z tym trochę zamieszania, ale teraz mogę to jasno powiedzieć. PlayStation 5 jest w stanie uruchomić wszystkie produkcje z PS4 bez względu na to, czy zostały wcześniej zatwierdzone. Sony wciąż testuje gry, ale na systemie da się odpalić każdą produkcję, także te nieprzetestowane – napisał Lance McDonald.

Niedługo po publikacji posta streamer usunął go, tłumacząc decyzję w następujący sposób: skasowałem tego tweeta z szacunku do producenta konsoli. Możecie interpretować to jak chcecie. Oczywiście usunięcie wiadomości nic nie dało – media i branżowe fora podchwyciły temat.

Sony nie odniosło się do wypowiedzi streamera, ale zapewne niebawem temat wstecznej kompatybilności wróci, i to być może jeszcze w sierpniu – na ten miesiąc planowane jest bowiem kolejne wydarzenie związane z PS5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się