Dark Souls Remastered – jaka promocja? Wydawca odnosi się do zamieszania

Jest oficjalny komentarz.

Po oficjalnej zapowiedzi Dark Souls Remastered pojawiły się spekulacje, że tytuł będzie przeceniony na starcie o 50 procent dla osób, które posiadają w swojej bibliotece Steam grę Dark Souls w edycji Prepare To Die.

Taką informację miał sugerować sam wydawca tytułu, Bandai Namco, na swojej stronie internetowej, gdzie po jakimś czasie wpis o rzekomej przecenie został usunięty. Teraz do sprawy odnosi się nowy menedżer społeczności w Bandai Namco EU. Jak zaznacza na forum Steam: W tej chwili oficjalnie nie ogłosiliśmy niczego na temat rabatu.

Oczywiście nie oznacza to, że taka promocja nie zostanie ogłoszona przed premierą Dark Souls Remastered, którą zaplanowano na 25 maja tego roku. Rabat z pewnością skłoniłby niejedną osobę, która grała wcześniej w jedynkę na PC, do sięgnięcia po remastera.

Przy okazji Bandai Namco sprecyzowało, że komputerowa wersja Dark Souls Remastered będzie obsługiwać rozdzielczość 4K, a wszystkie tekstury będą w 2K. Odświeżona wersja gry będzie działała z prędkością 60 klatek na sekundę (w porównaniu do 30 klatek na sekundę w oryginale) i będzie obsługiwała maksymalnie sześciu graczy online. Dodatkowo, remaster będzie zawierał wszystkie DLC, które pojawiły się w oryginalnym tytule.

Bandai Namco i FromSoftware pochwalili się również nowym obrazkiem dla Dark Souls Remastered, który widzicie na początku tego newsa. Według wydawcy jest to art image, a nie screen, zatem raczej nie prezentuje jakości, jaką zobaczymy w grze.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.