Dark Souls z tej perspektywy wygląda ślicznie. Chętnie zagrałbym w taką produkcję

Dark Souls w zaskakującej perspektywie. Chętnie ograłbym taką pozycję
Newsy PC PS3 X360

Dark Souls w rzucie izometrycznym? A czemu nie! Świetne wideo pokazuje, jak gra wygląda z „lotu ptaka”, czym przypomina m.in. legendarne Baldur’s Gate.

YouTuber Flurdeh słynie ze swoich autorskich przeróbek różnych gier w stylu „tilt shift”. Na jego kanale znajdziemy m.in. Cyberpunka 2077 czy Assassin’s Creed Valhalla w rzucie izometrycznym. Wydawać by się mogło, że taki eksperyment wiele nie zmienia, ale jednak dość mocno wpływa na to, co widać. Przecież to nie jest tylko prosta zmiana kamery, a autor dorzuca do tego sporo filtrów i innych „ulepszaczy” dzięki którym robi to aż tak świetne wrażenie.

Tym razem na warsztat wziął pierwszą część legendarnego Dark Souls. Efekt jest… świetny! Jego dotychczasowe przeróbki raczej stawiały na dość „uroczy” design i DS wiele się pod tym względem nie różni. Jeśli jednak skontrastujemy to z ogólnym mrocznym klimatem gry, dostajemy coś naprawdę wyjątkowego.

Nie ukrywam, że chętnie ograłbym taką produkcję, choćby ze względu na dawne uwielbienie dla wszelkiego, co izometryczne. Baldur’s Gate, Planescape Torment czy nawet Tyranny da się bez problemu porównać do Dark Souls w tej perspektywie. Dlatego też, gdyby kiedyś From Software mogłoby się zdecydować na taki krok, na pewno bym nie pogardził (choć szansa na to raczej nawet nie istnieje). Niemniej jest parę izometrycznych souls-like’ów wartych uwagi.

Trzeba w tym miejscu wymienić m.in. Morbid: The Seven Acolytes, Achilles: Legends Untold czy Alaloth. Wszystkie te pozycje jednak nie mogą się poszczycić tak świetnym i gęstym klimatem, co seria od From Software… Być może kiedyś zasłużymy na takie właśnie dzieło.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie