Dark Souls w trybie ziemniaka. Gra wygląda jak tytuł z PSP

Dark Souls
Newsy PC

Co powiecie na Dark Souls w trybie ziemniaka? Świetna gra od From Software oberwała modyfikacją, która cofa ją o dobrych kilkanaście lat. Trzeba przyznać, że tytuł nadal zachowuje swój klimat i artystyczny styl. Nawet mimo tego, że przecież wygląda to paskudnie.

Dark Souls na PSP? Nietypowy mod

PSP to kultowa konsolka przenośna, której już z nami nie ma. No dobra, możemy na niej grać, ale od lat jest to sprzęt martwy, który nie ma nic wspólnego z premierami, więcej zaś z rankingami kultowości. Urządzenie od Sony było bardzo popularne, a wydawane na nim gry cechowały określony styl i wygląd. Poniekąd ze względu na małą moc obliczeniową i niewielki ekran.

Jak wyglądałyby współczesne gry na takim urządzeniu? Postanowił to sprawdzić autor pewnej modyfikacji, dzięki której Dark Souls wygląda, właśnie jak gra z PSP. Trzeba przyznać, że wizualny aspekt produkcji jest nad wyraz interesujący:

Pixel Souls: Demastered Version, czyli wersja “sprowadzona” do parteru pod względem grafiki, a nie zremasterowana. Nie jest to jednak po prostu ustawienie najniższych parametrów, lecz całkiem zaawansowane przemodelowanie gry, elementów rozgrywki i tego, co widać na ekranie. Co ciekawe gra prezentuje się tak, jak tytuł z PSP, ale nadal zachowuje swój klimat.

To dość trudne zadanie biorąc pod uwagę fakt, że z jednej strony trzeba całkowicie przemodelować grę. Z drugiej jednak musi ona przecież mieć coś z oryginału. Czy autorowi się to udało? Oceńcie sami, ale naszym zdaniem wyszło świetnie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie