Netflix ma pracować nad serialową adaptacją Dark Souls

Dark Souls jako serial anime od Netfliksa podobno powstaje
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Wedle niepotwierdzonych informacji, Netflix ponoć szykuje serial anime na podstawie hitowej serii gier RPG Dark Souls. Będzie hit jak Castlevania?

Wiadomo, jak to jest z tym Netfliksem – nierówno. Adaptacje w stylu Wiedźmina spotykają się z głośnym ostracyzmem wśród fanów, ale czasami dostajemy też nieco bardziej udane produkcje. Choć korporacja stworzyła parę japońskich animacji (w tym aktorskich adaptacji), które, mówiąc lekko “nie chwyciły”, mogą też poszczycić się paroma wyjątkowymi pozycjami. Anime Castlevania jest wyjątkowo udane, a Cyberpunk: Edgerunners również nie powinno narzekać na brak zainteresowania wśród fanów tego uniwersum.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Netflix podobno przygotowuje adaptację Diablo. Jeżeli powtórzy sukces choćby Castlevanii, byłoby to kolejne udane anime na podstawie gier wideo. Teraz zaufane źródła serwisu GiantFreakinRobot twierdzą, że platforma pracuje aktualnie nad serialem Dark Souls. Tak – byłaby to adaptacja jednej z najważniejszych serii gier RPG w historii.

From Software rozpoczęło co prawda cykl soulsów od Demon’s Souls, ale gra ta nie jest uważana za tytuł należący do “głównej” serii Dark Souls. Ta, jak zapewne wiecie, cieszy się gigantycznym uwielbieniem wśród graczy. Japończycy nie tylko powołali do cyfrowego życia tajemniczy i mroczny świat. Postawili również na mechaniki rozgrywki, ufając, że gracze poradzą sobie z wyśrubowanym poziomem trudności.

Jednak cała idea tego uniwersum wydaje się niemal perfekcyjnym materiałem na serial, szczególnie anime. Akcja gier toczy się w królestwie Lordran, w którym gracz wciela się w postać bezimiennego nieumarłego. Jego zadaniem jest podtrzymanie ognia, chroniącego świat przed ciemnością.

Na ten moment źródła GiantFreakinRobot nie dysponują innymi szczegółami, ale podobno oficjalna zapowiedź może wydarzyć się “wkrótce”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie