Sasha Grey i bezpłatna zawartość w Cyberpunk 2077. CDPR przedstawił co dostaniemy w aktualizacji i dodatku

cyberpunk 2077 aktualizacja
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Zwiedzanie Night City będzie innym doświadczeniem, nawet bez dodatku Cyberpunk 2077: Widmo Wolności. Oto lista nowości w podstawce i DLC.

Jeśli gracie w Cyberpunk 2077 – albo dopiero zamierzacie – to radzę na chwilę odstawić na bok grę, aż do momentu wydania wielkiej aktualizacji w wersji 2.0. To nie jest jakiś mały patch naprawiający błędy i glitche, a monstrualny pakiet zmian i nowości, który radykalnie odmieni wrażenia płynące z wykonywania misji i swobodnej eksploracji otwartego świata. CDPR wspominał już o tym fakcie w trakcie Gamescom 2023, gdzie nie zabrakło również trailera do nadchodzącego dodatku Widmo Wolności.

Polskie studio ciężko pracowało nad jedynym i ostatnim rozszerzeniem fabularnym, które zapowiada się na thriller w stylu przygód Jamesa Bonda. Aż żal będzie nie sprawdzić nowej historii i rzeczy, które przygotowano na potrzeby dodatku – w końcu Cyberpunk 2077: Widmo Wolności będzie stosunkowo tanie. Jednak przygodę warto będzie rozpocząć od nowa, gdyż wiele mechanik z podstawki zostanie rozbudowanych bądź zmodyfikowanych i przetestujemy je zupełnie za darmo. Informacje o tym, co znajdzie się w aktualizacji 2.0, możemy zobaczyć na poniższej infografice, którą udostępnił CDPR.

Odświeżone AI, nowy system policji i drzewko do rozwijania postaci na pewno wpłyną na rozgrywkę w Cyberpunk 2077. Z chwila pobrania aktualizacji zmieni się system prowadzenia pojazdów, a małym dodatkiem będzie nowa radiostacja, której prezenterką ma być Sasha Grey. Nadmienię tylko, że są to informacje przeznaczone dla uszu właścicieli PC, PS5 i XSX, bowiem update z taką zawartością będzie dostępny wyłącznie na curent-genach. To samo tyczy się dodatku, choć w tym przypadku trzeba będzie zapłacić. Na zainteresowanych czeka znacznie więcej atrakcji: nowa lokacja, historia, misje (główne, poboczne, kontrakty, proceduralnie generowane zadania kurierskie), postacie, zwiększony limit lvl bohatera, duża paka przedmiotów.

Premiera Cyberpunk 2077: Widmo Wolności już 26 września, ale Redzi dali jasny sygnał, że darmowa aktualizacja do podstawki zadebiutuje trochę szybciej.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie