Na to czekaliście od premiery. Nowa aktualizacja Cyberpunka dodaje funkcjonalny system metra

Cyberpunk 2077 wreszcie dostanie funkcjonalny system metra
Newsy PC PS5 Xbox Series

Aktualizacja 2.1 do Cyberpunk 2077 zapowiada się naprawdę dobrze. Teraz wiemy, że doda ona funkcjonalny system metra do gry!

Gdy CP77 zadebiutowało, fani nie pozostawili na grze suchej nitki. Jedni narzekali na wiele elementów, które podobno do gry miały trafić, a tak się nie stało, a innych frustrowały bardziej przyziemne sprawy, jak choćby optymalizacja. Niemniej faktycznie dało się odczuć dziwny marketing, który w pewien sposób pokazywał grę w innym świetle. W końcu w premierowej edycji nie można już było m.in. skakać po ścianach, strzelać kierując pojazdami, czy nawet jeździć metrem.

Metro w końcu w Cyberpunk 2077

No dobra, to ostatnie było, ale w formie szybkiej podróży. Nic więc dziwnego, że moderzy wkrótce wzięli się do roboty. Okazało się, że funkcjonalny system metra do Cyberpunk 2077 da się dodać i działa zaskakująco dobrze. Gdy zapowiedziano wielką łatkę towarzyszącą Widmie wolności, wydawać by się mogło, że metro doczeka się w niej rozwinięcia. Tak się jednak nie stało, ale już wiemy, że naprawi to łatka 2.1.

Przez długi czas metro nie było w naszych planach. Z czasem jednak zrewidowaliśmy nasz plan i… uznaliśmy, że faktycznie jest to możliwe do zrealizowania.

– wyjaśniła podczas prezentacji REDstreams producentka Monika Janowska

Nowy system metra ma być „immersyjnym sposobem podróżowania przez świat” gry, jak obiecuje CD Projekt RED. Cała sieć ma rozciągać się na pięć linni, na których znajdziemy 19 stacji. Jego pierwotny zamysł będzie niezmieniony – nadal pozwoli na szybką podróż. Jeśli jednak będziecie chcieli się zrelaksować i obejrzeć widoczki, taka opcja też się pojawi.

W trakcie streamu dowiedzieliśmy się, że aktualizacja 2.1 do Cyberpunka 2077 zaoferuje także Radioport, dzięki któremu będziemy mogli słuchać muzyki i audycji nie tylko w pojazdach. Do tego parę nowych pojazdów, poprawa potyczek z bossami, optymalizacja i balans rozgrywki i jeszcze więcej. Premiera łatki już w najbliższy wtorek.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie