Crytek nie jest już właścicielem marki Homefront

homefront revolutionCzyżby kolejna odsłona wymienionej gry miała nie powstać?

O problemach finansowych firmy Crytek pisaliśmy już kilka tygodni temu. Więcej informacji możecie znaleźć w tym newsie. Dziś dowiadujemy się z kolei, że prawa do marki Homefront przejęło Koch Media wraz z Deep Silver. Z tego względu powołane zostało nowe studio Deep Silver Dambuster Studio, którym dowodzi były pracownik Crytek – Hasit Zala. Pytanie tylko, co zatem stanie się z Homefront: Revolution? Gra trafi właśnie pod skrzydła Dambuster Studio. Zdaje się, że nie jest to do końca zła decyzja. W szeregach tego studia zasiadają byli pracownicy Crytek UK, które niedawno zostało zamknięte.

To jednak nie wszystkie informacje od Cryteka. Produkcję darmowej gry sieciowej Hunt: Horrors of the Gilded Age przeniesiono ze Stanów Zjednoczonych do oddziału firmy Crytek we Frankfurcie. Amerykański oddział został też przy okazji uszczuplony z zasobów pracowniczych. Ci, którzy zostali w USA mają jedynie stanowić wsparcie dla firm korzystających na tamtejszym rynku z CrytekEngine. Crytek daje jednak zwolnionym z oddziału w Stanach, szansę zatrudnienia w Niemczech.


Nad czym więc teraz pracuje Crytek, skoro pozbył się jednej z zapowiadanych gier? Jak twierdzi szef studia, oczkiem w głowie Cryteka mają być trzy produkcje: Warface, Arena of Fate i wspomniany Hunt: Horrors of the Gilded Age.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 Shares
Share2
+1
Tweet